Во домот на Анета Димовска: Доминација на темни тонови и префинети детали (фото)

Еве на пример октомври ни е „Pumpkin Season“, а ноември „Halloween“. Секоја година им правам мерак на децата, па домот го украсувам вака.

vo-domot-na-aneta-dimovska-dominacija-na-temni-tonovi-i-prefineti-detali-foto-04.JPG

При крајот на денот, после сите трчканици, 1000 „мамо“, онлајн учење и што ли уште не, се повлекувам во моето катче. Тука се случува да си водам искрен разговор сама со себе.

vo-domot-na-aneta-dimovska-dominacija-na-temni-tonovi-i-prefineti-detali-foto-10.JPG

Препорачувам, кон себе да сте секогаш искрени и по малку нежни, бидејќи, друго себе немаме.

vo-domot-na-aneta-dimovska-dominacija-na-temni-tonovi-i-prefineti-detali-foto-07.JPG

Кога светот ќе се претвори во конфузија, домот е единствено спокојно место каде можеме да се скриеме. Сакајте си го својот дом.“

vo-domot-na-aneta-dimovska-dominacija-na-temni-tonovi-i-prefineti-detali-foto-11.JPG

Уште фотки од домот на Анета направени во текот на годината:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

С. С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg