Кое е омиленото место за позирање на инстаграмџиките во Битола?


Кое е омиленото место за позирање на инстаграмџиките во Битола?

Јамболии, вештачки снег, гранки од елка, патоказ до Дедо Мраз и автомобил Застава 750 (популарно наречен Фиќо) натоварен со подароци... Па, кој не би посакал да се фотографира тука?

koe-e-omilenoto-mesto-za-poziranje-na-instagramdjikite-vo-bitola-01.jpg

Инстаграмџиките во Битола обожаваат да се фотографираат на Широк Сокак, а периодов омилен им е локалот „Bagetto“.

Пред него има автомобил Застава 750 (популарно наречен Фиќо) и новогодишната декорација навистина го привлекува вниманието.

Инаку, локалот „Bagetto“ во Старата чаршија во Битола постојано е украсен тематски, па така пред неколку месеци го видовме во есенско издание.

Oмиленото место за позирање на инстаграмџиките во Битола:

https://www.instagram.com/p/CJEKSsCnUXt/

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Омиленото место на Инстаграм блогерките: Розовата куќа во Париз Ако читате на некој блог за патување кои се местата кои треба да ги посетите во ...
Во домот на Кате од Битола: „Цвеќињата ми се омилените детали во домот“ Розовите цвеќиња нејзината мала тераса ја претвораат во совршено место за пиење ...
Најубавиот есенски украсен локал во Битола - македонските блогерки го обожаваат Декорацијата на овој локал е во најубавите бои на есента и тој изгледа како сцен...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg