Во домот на Александра: Стан во Скопје во кој сите соби се со различен стил (фото)

„Станот го реновиравме од темел и имавме ограничен буџет, па не вклучивме архитект, туку сите идеи се наши, со сопругот. Дневната е класичен елегантен стил со златни детали и индустриски црн метал, а најмногу се радувам за зелените велвет софи“, вели 29-годишната Александра.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-01.jpg

Александра Пренџова е 29-годишна девојка, по професија диетолог, која со сопругот и синчето живее во стан во Скопје од 67 м2.

Таа открива дека секоја соба ја уредувала во различен стил и дека идеи црпела од Пинтерест.

За уредувањето на нејзиниот стан за CRNOBELO.com вели:

„Сите идеи ги добив од со часови скролање по Пинтерест, станот го реновиравме од темел и имавме ограничен буџет, па не вклучивме архитект, туку сите идеи се наши, со сопругот.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-03.jpg

Јас сум големо дете по природа, со голема имагинација, па не сакам едноличен стан или стан што секаде го прати истата тема‚ односно секаде ист стил на уредување.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-04.jpg

Во нашиот стан сите соби имаат различен карактер, бидејќи сметам дека секоја соба е приказна за себе, па детската и спалната имаат сосема различен под од оној во дневна.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-11.jpg

Пример дневната е класичен елегантен стил со златни детали и индустриски црн метал.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-14.jpg

Од дневната најмногу се радувам за зелените велвет софи.

vo-domot-na-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-site-sobi-se-so-razlichen-stil-foto-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Николина во Германија: Дом на Битолчанка со прозорци под плафонот и поглед кон зеленило... „Станот е 70m2 и се наоѓа во центарот на градот, на приземје, но со посебен влез...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
Во домот на Ивана од Белград: Светол стан во кој владее хармонија (фото) Доколку сакате светли бои, овој стан ќе ви го освои срцето за миг. Деталите ја п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg