Во домот на Бети Алексовска во Швајцарија: Модерна семејна куќа од 240m2 со градина со џакузи (фото)

Бети е 49-годишна Македонка која живее во малото прекрасно место Вилдерсвил во Швајцарија, а за уредувањето на нејзиниот дом вели дека секој агол, секој дел од нејзината куќа има и дел од неа и нејзината креативност.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-01.jpg

Бети Алексовска (49) е сопруга и мајка на три прекрасни деца, за кои вели дека за неа засекогаш ќе останат деца, иако нејзините две ќерки и синот веќе се возрасни личности кои се остварени во секоја смисла на зборот со свои животни избори и професија.

Инаку, Бети по професија е медицинско лице и живее во куќа на 3 ката во централна Швајцарија, поточно во едно прекрасно мало место Вилдерсвил на 3 километри од Интерлакен, најпосетуваното гратче со живописна природа во Швајцарија.

За уредувањето на нејзиниот дом таа открива за CRNOBELO.com...

„Нашиот семеен дом е куќа на 3 ката од 240м2 и има градина од 100м2, а секој агол од него е уреден со многу љубов и внимание.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-04.jpg

На градината ѝ се посветувам со иста љубов во уредувањето, како што правам и во домот.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-gradina-od-100m2-foto-22.jpg

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-gradina-so-djakuzi-foto-23.jpg

Идеите и љубовта за уредување отсекогаш постоеле кај мене. Едноставно уживам да го правам тоа.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-07.jpg

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-18.jpg

Секој агол, секој дел од мојата куќа има и дел од мене и мојата креативност.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-08.jpg

Тоа го правам како јас се чувствувам во моментот и ми прави задоволство и затоа често правам промени кога ќе ми здодее.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-17.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Љубица и Милош: Стан во Капиштец со широка дневна соба и разиграна детска соба (фото) „Кога по 16 години живеење во куќа, одлучивме да се преселиме во стан, прво...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...
На гости кај Сузана: Семејна куќа во Охрид oд 600m2 со ограда од ковано железо и неокласичен стил (ф... „Идејата за стилот (неокласика) и целокупниот ентериер е моја во консултација со...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg