Во домот на Бети Алексовска во Швајцарија: Модерна семејна куќа од 240m2 со градина со џакузи (фото)


Во домот на Бети Алексовска во Швајцарија: Модерна семејна куќа од 240m2 со градина со џакузи (фото)

Бети е 49-годишна Македонка која живее во малото прекрасно место Вилдерсвил во Швајцарија, а за уредувањето на нејзиниот дом вели дека секој агол, секој дел од нејзината куќа има и дел од неа и нејзината креативност.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-01.jpg

Бети Алексовска (49) е сопруга и мајка на три прекрасни деца, за кои вели дека за неа засекогаш ќе останат деца, иако нејзините две ќерки и синот веќе се возрасни личности кои се остварени во секоја смисла на зборот со свои животни избори и професија.

Инаку, Бети по професија е медицинско лице и живее во куќа на 3 ката во централна Швајцарија, поточно во едно прекрасно мало место Вилдерсвил на 3 километри од Интерлакен, најпосетуваното гратче со живописна природа во Швајцарија.

За уредувањето на нејзиниот дом таа открива за CRNOBELO.com...

„Нашиот семеен дом е куќа на 3 ката од 240м2 и има градина од 100м2, а секој агол од него е уреден со многу љубов и внимание.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-04.jpg

На градината ѝ се посветувам со иста љубов во уредувањето, како што правам и во домот.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-gradina-od-100m2-foto-22.jpg

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-gradina-so-djakuzi-foto-23.jpg

Идеите и љубовта за уредување отсекогаш постоеле кај мене. Едноставно уживам да го правам тоа.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-07.jpg

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-18.jpg

Секој агол, секој дел од мојата куќа има и дел од мене и мојата креативност.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-08.jpg

Тоа го правам како јас се чувствувам во моментот и ми прави задоволство и затоа често правам промени кога ќе ми здодее.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-17.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Во домот на Мартин: Уникатен стан со кровна градина во Градски ѕид во Скопје (фото) „Интересно е што станот се наоѓа во централно градско подрач...
Модерна елеганција во 70м2: Стан за млад пар со фини идеи Кога станува збор за уредување на домот, секогаш се добредојдени нови и инспират...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg