Во домот на Бети Алексовска во Швајцарија: Модерна семејна куќа од 240m2 со градина со џакузи (фото) - Results from #1


Во домот на Бети Алексовска во Швајцарија: Модерна семејна куќа од 240m2 со градина со џакузи (фото)

Во секој случај белата боја е основа на моето уредување и светлите тонови кои се блиски на тоновите на природата.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-13.jpg

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-10.jpg

Ја сакам и златната боја која е застапена во деталите во мојот дом. Моментално имам и декорации во виолетова, пурпурна и розова боја.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-09.jpg

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-02.jpg

Сакам детали и да си играм со нив во уредувањето, а моето омилено катче е мојата фотелја во беж боја. Тоа е моето катче каде се релаксирам, пијам кафе, читам или едноставно се одморам.

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-11.jpg

vo-domot-na-beti-aleksovska-vo-shvajcarija-moderna-semejna-kukja-od-240m2-so-vpechatlivi-detali-foto-15.jpg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

Модерна елеганција во 70м2: Стан за млад пар со фини идеи Кога станува збор за уредување на домот, секогаш се добредојдени нови и инспират...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...
Во домот на Ана Ристова: Хармонично уредена семејна куќа во Охрид со златни и мермерни детали „Повеќето елементи ни се изработени по нарачка, за да можат најубаво да се вклоп...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg