Мини рај: Семејство од Велика Британија со години живее на пат во трајлер, полуксузен од куќа (фото)


Мини рај: Семејство од Велика Британија со години живее на пат во трајлер, полуксузен од куќа (фото)

Од совршена хармонија на бои до тренди детали, домот на тркала на Либи, Спенсер и малиот Аксел е сон за многумина.

semejstvo-so-godini-zhivee-na-pat-vo-trajler-poluksuzen-od-kukja-foto-01.jpg

Либи и Спенсер Бехренс од Велика Британија живеат во трајлер, патувајќи, повеќе од 10 години. Кога го добиле бебето Аксел сфатиле дека не сакаат да престанат со овој животен стил, туку само купиле поголем трајлер и поубаво го уредиле.

Сега, нивниот дом на тркала изгледа полуксузно од вистинска куќа.

semejstvo-so-godini-zhivee-na-pat-vo-trajler-poluksuzen-od-kukja-foto-02.jpg

Либи вели дека функционалноста и едноставноста им биле клучни при уредување, но и дека сакале сето тоа да изгледа убаво.

„Нашиот мал дом е доказ дека помалку е повеќе. Само прикажете го својот карактер при уредувањето и ќе имате уникатно уреден простор“, вели Либи.

semejstvo-so-godini-zhivee-na-pat-vo-trajler-poluksuzen-od-kukja-foto-04.jpg

Користени се неутрални палети на бои, а Либи открива дека во малите простори најважно е вертикалното искуристување на секое ќоше. На сите страни има кошници за складирање на работи, а имаат дури и огромен гардеробер во кој може да влезат.

Тоалетот е модерно уреден, а во спалната соба имаат огромен кревет.

Погледнете како изгледа малиот, но совршен дом на тркала на ова семејство:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg