На гости кај Грета: Семејна куќа во Крива Паланка со две внимателно уредени детски соби (фото) - Results from #2


На гости кај Грета: Семејна куќа во Крива Паланка со две внимателно уредени детски соби (фото)

Собата на мојата ќерка Каја е нормално според нејзините желби и идеи. Бидејќи ужива во розовата боја, а омилени ѝ се Ајфеловата кула и Париз, целата соба е со тој мотив и со нејзините омилени бои.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-09.jpeg

Секој детаљ е внимателно избран, но секако во уредувањето таа го има последниот збор.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-08.jpeg

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-02.jpg

Што се однесува до моето синче Иван, бидејќи е сè уште е мал и не може да се меша во идеите на мама како што беше во претходниот случај, решивме во неговата детска соба да внесеме малку нордиски стил, но сепак адаптирано спрема нашите желби и идеи.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-13.jpeg

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-14.jpeg

Сите елементи и ѕидовите се бели, а сета таа белина е разиграна со окер детали. Мора да признаам дека тоа ми е и омиленото катче на нашиот кат, кое го уредив со вистинско задоволство и уживање.“

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-12.jpeg

Повеќе фотки од домот на Грета:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg