На гости кај Грета: Семејна куќа во Крива Паланка со две внимателно уредени детски соби (фото) - Results from #1
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ГЕОДЕТ 12-05-2021
Kelner/ka 11-05-2021


На гости кај Грета: Семејна куќа во Крива Паланка со две внимателно уредени детски соби (фото)

И нивното уредување е во склад со внатрешниот ентериер, комбинација на топли крем нијанси и дрво. И, секако, многу цвеќе и зеленило, за вистинско уживање.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-18.jpeg

Она што сè уште ни недостасува и е следно за реализирање е мини библиотека со некоја удобна фотелја, а исто така и еден мал вински дел во трпезаријата, бидејќи сме љубители на добро вино.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-04.jpeg

Кујната, како и останатите елементи, е бела во комбинација со темен даб. Најпрактичен дел ни е шанкот со двете барски столчиња, кои даваат еден прекрасен визуелен премин од кујната кон дневниот простор.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-15.jpeg

За бањата важно ни беше да има голема туш-кабина и имавме желба за комода со два мијалника, бидејќи се работеше за поголем простор. Тука најбитен ни беше изборот на плочките, кои имитираат кожен ефект и ѝ даваат на бањата многу интересен изглед.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-20.jpeg

Во спалната се одлучивме за малку поинаква игра на бои. Црно-белиот кожен кревет и останатите елементи ги освеживме со зелени тапети кои според Фенг Шуи се идеални за одмор и релаксација, и навистина е така. Даваат посебна свежина на црно-белата комбинација.

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-07.jpeg

na-gosti-kaj-greta-semejna-kukja-vo-kriva-palanka-so-dve-vnimatelno-uredeni-detski-sobi-foto-17.jpeg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
На гости кај Моника: Стан во Скопје со нежни бои и „направи сам“ проекти (фото) „Нешто што знаев дека морам да го имам во мојот стан беше честерфилд софата во м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg