На гости кај Ивана од Битола: Стан од 63m2 со доминација на сивата боја и жолти детали (фото) - Results from #1


На гости кај Ивана од Битола: Стан од 63m2 со доминација на сивата боја и жолти детали (фото)

Многу сакам да менувам па често пати прераспоредувам. Сакам кога секое ќоше има своја приказна. 

na-gosti-kaj-ivana-od-bitola-stan-od-63m2-so-dominacija-na-sivata-boja-i-zholti-detali-foto-17.jpg

Сѐ уште имаме доста работи кои ни недостасуваат во дневниот престој, кои ги ставивме на пауза поради пандемијата, како што се избор на соодветен тепих и уметнички слики кои ќе го дадат завршниот збор во целокупниот изглед.

na-gosti-kaj-ivana-od-bitola-stan-od-63m2-so-dominacija-na-sivata-boja-i-zholti-detali-foto-13.jpg

Ходникот е максимално искористен со вграден мултифункционален плакар од под до плафон кој ги собира сите работи кои се потребни во едно домаќинство и придонесува сѐ да изгледа уредно и чисто.

na-gosti-kaj-ivana-od-bitola-stan-od-63m2-so-dominacija-na-sivata-boja-i-zholti-detali-foto-22.jpg

Просторот во спалната исто така е максимално искористен со голем лизгачки плакар, фиокар и брачен кревет по мерка со  простор за складирање.

na-gosti-kaj-ivana-od-bitola-stan-od-63m2-so-dominacija-na-sivata-boja-i-zholti-detali-foto-24.jpg

Бањата е мала по квадратура, но доволно ни беше да има стандардна туш кабина, комода под мијалникот и шкафче со огледало кое ќе ја собере потребната козметика.

na-gosti-kaj-ivana-od-bitola-stan-od-63m2-so-dominacija-na-sivata-boja-i-zholti-detali-foto-23.jpg

Омилено катче ни е нашата тераса која ја уредивме во медитерански стил кој нѐ навраќа на нашите прекрасно поминати летни одмори.“

na-gosti-kaj-ivana-od-bitola-stan-od-63m2-so-dominacija-na-sivata-boja-i-zholti-detali-foto-27.jpg

na-gosti-kaj-ivana-od-bitola-stan-od-63m2-so-dominacija-na-sivata-boja-i-zholti-detali-foto-07_1.jpg

Повеќе фотки од домот на Ивана на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Наташа: Семејна куќа во Битола со детали во силни бои (фото) „Бидејќи бев сигурна дека сакам сѐ во мојот дом да биде во црно-бела боја за да ...
Во домот на Даниела во Германија: Одлично уредена занимална за нејзините 3 дечиња (фото) „Во занималната кај нас преовладува едно шаренило од бои, слободата во играта и ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg