Во домот на Ангелина: Раскошна куќа во Дојран со совршен гардеробер (фото)

Ангелина Митаноски од Нов Дојран во својот дом го има гардероберот од соништата, но вели дека со сопругот најмногу уживаат кога го минуваат времето во дворот со пријателите гледајќи филмови на Нетфликс, додека факели и свеќи им го осветлуваат дворот.

vo-domot-na-angelina-raskoshna-kukja-vo-dojran-so-sovrshen-garderober-foto-01.jpg

Ангелина Митаноски (32), по професија забен техничар, живее во семејна куќа во Нов Дојран со сопругот и нивното синче.

Во нејзиниот дом преовладува белата боја и крем нијансите и сè изгледа како една совршена целина.

За уредувањето на домот Ангелина открива за CRNOBELO.com:

„Кога започнавме со внатрешно уредување на домот, односно дизајнирање на ентериерот знаевме дека истиот мора да го направиме совршен по наша мерка.

vo-domot-na-angelina-raskoshna-kukja-vo-dojran-so-sovrshen-garderober-foto-02.jpg

Речиси и да немаше потреба да правиме компромиси затоа што желбите за секое катче од куќата ни се поклопуваа.

vo-domot-na-angelina-raskoshna-kukja-vo-dojran-so-sovrshen-garderober-foto-17.jpg

vo-domot-na-angelina-raskoshna-kukja-vo-dojran-so-sovrshen-garderober-foto-13.jpg

Создадовме идилично место за нас, за нашите потреби како семејство.

vo-domot-na-angelina-raskoshna-kukja-vo-dojran-so-sovrshen-garderober-foto-04.jpg

Многумина сè уште се воодушевуваат кога ќе кажеме дека целосниот дизајн на ентериерот е осмислен од мене и сопругот, иако по професија ниту еден од нас не е дизајнер.

vo-domot-na-angelina-raskoshna-kukja-vo-dojran-so-sovrshen-garderober-foto-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg