Совршени колиби во шума - рај за секој вљубеник во природата (фото)

Нема интернет, нема врева од сообраќај, нема неподносливи соседи... Звучи совршено, зарем не? Би живееле ли на вакво место?

sovrsheni-kolibi-vo-shuma-raj-za-sekoj-vljubenik-vo-prirodata-foto-01.jpg

Дали сте од оние вљубеници во природата кои со задоволство би го замениле градот со живеење во некоја планина или покрај река во колиба каде нема соседи, нема интернет, нема стрес?

Место каде сте вие и природата и каде го слушате само ветрот и птиците.

Низ светот постојат прекрасни катчиња кои ви ги полнат батериите само што ги гледате на фотка, а не пак да живеете таму.

Совршени колиби низ светот:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Шарено кафуле во Старата скопска чаршија е како сцена од бајка (фото) Со графити со разни бои на балони и бабичка како истура срциња од кофа, шарени п...
На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...
Празнична магија во домот на семејството Митаноски во Дојран - Новогодишно украсена куќа која буди ч... „Домот за претстојните празници го украсувавме два дена. Во дворот доминираат ша...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...
Во домот на семејството Јовановски: Стан од 70m2 во центарот на Битола со земјени тонови и златни де... „Во нашиот ентериер внесовме земјени тонови како песок боја, нијанси на крем, на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg