„Најдоброто парче торта го вкусив во култниот хотел Москва во Белград“ (фото)

„Мммм, само кога ќе се сетам на нотите од клавирот во комбинација со совршените француски вина и десерти – хотел „Москва“ за мене има посебна магија... Сте го посетиле ли ова култно место во Белград?“

najdobroto-parche-torta-go-vkusiv-vo-hotel-moskva-vo-belgrad-foto-01.jpgфото: Инстаграм хотел „Москва“

Белград е секогаш добра идеја, зарем не?

Си има некоја посебна магија српската престолнина. Има убава енергија, динамика, прекрасен народ, забавни случувања, култни места...

Едно од моите омилени места таму е легендарниот хотел „Москва“. Архитектура која говори за едни минати времиња, чувство на раскош, уживање со класична музика, француски вина и десерти.

Таму го вкусив најубавото парче торта и посетата на ова легендарно место ми е традиција секојпат кога го посетувам Белград.

Сте го посетиле ли и вие ова место кое му одолева на духот на модерното време?

Ајде на миг преку фотографии да отпатуваме таму:

Повеќе фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кафуле во Солун со поглед на море е розов рај (фото) Мирис на море и на цветни соништа... Од кафе во розови шолји до совршени цветни ...
На гости кај Љупка: Стан во Струмица од 140m2 со луксузни детали во сребрена боја (фото) „Од шивачките машини на баба ми направив трпезариска маса на која сум горда, а о...
На гости кај Мими: Стан во Скопје со детали во златна боја и балкон со многу цвеќе (фото) „Од терасата имаме преубав поглед со зеленило и се надевам ќе уживаме уште долго...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg