На гости кај Кристина и Ѓоко: Стан во Скопје со „хармоника“ врата и предмети наследени од баба и дедо (фото)

Како омилен простор би ја издвоила кујната. Иако не е голема, со самиот „полуостров“ има доволно работен простор.

na-gosti-kaj-kristina-i-gjoko-stan-vo-skopje-so-harmonika-vrata-i-predmeti-nasledeni-od-baba-i-dedo-foto-28.jpg

Плотната е свртена кон надвор, па ни дозволува поголема интеракција кога готвиме, си правиме друштво.

na-gosti-kaj-kristina-i-gjoko-stan-vo-skopje-so-harmonika-vrata-i-predmeti-nasledeni-od-baba-i-dedo-foto-30.jpg

na-gosti-kaj-kristina-i-gjoko-stan-vo-skopje-so-harmonika-vrata-i-predmeti-nasledeni-od-baba-i-dedo-foto-29.jpg

Многу ми беше важно во еден дел од домот да имам полица за книги, па најдов едно ќоше во спалната соба кое го споив со биро и сега можам таму да си учам и работам.

na-gosti-kaj-kristina-i-gjoko-stan-vo-skopje-so-harmonika-vrata-i-predmeti-nasledeni-od-baba-i-dedo-foto-32.jpg

na-gosti-kaj-kristina-i-gjoko-stan-vo-skopje-so-harmonika-vrata-i-predmeti-nasledeni-od-baba-i-dedo-foto-23.jpg

Имаме и две уникатни радија кои ги обожаваме и кои ни се подарок од дедо ми. Едното е од 53-та година, а другото од 56-та.“

na-gosti-kaj-kristina-i-gjoko-stan-vo-skopje-so-harmonika-vrata-i-predmeti-nasledeni-od-baba-i-dedo-foto-11.jpg

na-gosti-kaj-kristina-i-gjoko-stan-vo-skopje-so-harmonika-vrata-i-predmeti-nasledeni-od-baba-i-dedo-foto-35.jpg

Повеќе фотографии од домот на Кристина и Ѓоко на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg