На гости кај Ирена: Стан од 97m2 со ѕид од природен камен, библиотека и лулашка на терасата (фото)

Во топлите месеци уживаме да ги поминуваме деновите на двете тераси.

На малата тераса, која има врата од спалната соба и е на источна страна, имаме лулашка и во топлите денови секој ден таму го пијам моето утринско кафе и медитирам. Тоа е мала и интимна тераса за бегство од реалноста.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-17.jpg

Големата тераса е модерно уредена и е вистинско уживање кога ги поминуваме летните ноќи тука.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-18.jpeg

Во тоалетот омилено ми е кружното огледало.

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-19.jpg

Во спалната соба најважно ни беше да има пријатно и релаксирачко чувство.“

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-16.jpg

Повеќе фотографии од домот на Ирена:

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-15.jpg

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-02.jpg

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-02.jpg

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-04.jpg

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-06.jpg

na-gosti-kaj-irena-stan-od-97m2-so-dzid-od-priroden-kamen-biblioteka-i-lulashka-na-terasata-foto-01.jpeg

© CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
7 урбани кафеани во Скопје (со посебен шмек) Начинот на кој ја сервираат храната и сето зеленило во Ботаника, свирките во Рус...
На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg