На гости кај Александра: Стан во Скопје во кој доминираат розовата и белата боја (фото)

Розовата боја идеално се вклопи со мебелот, каде се искомбинирани дрво и бела боја.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-10.jpeg

Дневниот простор е делот во кој го поминувам најголемиот дел од моето време, па затоа сакав удобна и раскошна гарнитура, во комбинација со мала клуб-масичка, а акцентот го ставив на внимателно одбраните украси во секој дел од просторот.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-08.jpeg

Особена свежина во станот внесуваат декоративните ѕидови изработени во техниката Сахара, која што има текстура која во себе содржи гранулација од сахарски песок кој дава ноти на егзотичност и топлина во домот.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-06.jpeg

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-05.jpeg

Во однос на кујната сакав да е едно мое катче каде што сакам сè да ми е при рака.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-03.jpeg

Во кујната преовладуваат црни детали со кои постигнав контраст во однос на дрвото и белата боја.

na-gosti-kaj-aleksandra-stan-vo-skopje-vo-koj-dominiraat-rozovata-i-belata-boja-foto-04.jpeg

Продолжува на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg