На гости кај Ариана: Девојка од Куманово живее во совршено уреден стан во Виена (фото)

„Предметот ликовна уметност ми беше омилен во училиште и дури сега сфаќам дека целиот мој живот дека ми се допаѓало сè што е поврзано со уметност и креативност и дека тоа е еден од моите таленти. Во скандинавскиот стил во мојот дом дополнив топли ќебенца и перничиња за да се создаде пријатна атмосфера“, открива  за CRNOBELO.com Ариана Мемети (30), која е родена во Куманово, а живее во Австрија.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-01.jpg

Ариана Мемети (30) е родена во Куманово, а по 26 години живот таму одлучила да се пресели во Австрија.

Работи како мејкап артист, а хоби ѝ е уредувањето на ентериерот. Но, вели дека толку многу ужива во тоа што размислува да ѝ биде професија во иднина. Таа на Инстаграм постојано споделува фотографии од својот дом.

За уредувањето на нејзиниот стан во Австрија Ариана открива за CRNOBELO.com:

„Предметот ликовна уметност ми беше омилен во училиште и дури сега сфаќам дека целиот мој живот дека ми се допаѓало сè што е поврзано со уметност и креативност и дека тоа е еден од моите таленти.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-13.jpg

Кога се преселив во Австрија, почнав уште повеќе да ја развивам мојата креативна страна.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-10.jpg

Омилени бои во уредувањето на ентериерот ми се неутралните бои.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-08.jpg

Но, секогаш задолжително со контраст.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-05.jpg

Често тоа го постигнувам со црната боја и други бои како розовата на пример.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-19.jpg

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-24.jpg

Уредувањето во мојот дом е во модерен стил со внимателно одбрани детали.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-06.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg