На гости кај Ариана: Девојка од Куманово живее во совршено уреден стан во Виена (фото)

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-20.jpg

Во скандинавскиот стил дополнив топли ќебенца и перничиња за да се создаде пријатна атмосфера.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-21.jpg

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-09.jpg

Домот обожавам да го разубавувам со сезонско цвеќе.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-11.jpg

Исто така уживам и кога ги менувам деталите дома, во зависност од годишното време, па така му давам нов и свеж изглед.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-12.jpg

И во уредувањето на тоалетот користев светли бои.“

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-17.jpg

Повеќе фотографии од домот на Ариана на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
На гости кај Розалиа: Семејна куќа од 110m2 во Кавадарци со детски соби со балдахини (фото) „Времето поминато со семејството во периодот на празниците е бесценето, уживаме ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg