На гости кај Ариана: Девојка од Куманово живее во совршено уреден стан во Виена (фото)

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-20.jpg

Во скандинавскиот стил дополнив топли ќебенца и перничиња за да се создаде пријатна атмосфера.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-21.jpg

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-09.jpg

Домот обожавам да го разубавувам со сезонско цвеќе.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-03.jpg

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-11.jpg

Исто така уживам и кога ги менувам деталите дома, во зависност од годишното време, па така му давам нов и свеж изглед.

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-12.jpg

И во уредувањето на тоалетот користев светли бои.“

na-gosti-kaj-arijana-devojka-od-kumanovo-zhivee-vo-sovrsheno-ureden-stan-vo-viena-foto-17.jpg

Повеќе фотографии од домот на Ариана на следната страна...


Би можело да ве интересира:

На гости кај Ангела: Стан од 60m2 во Капиштец, со кујна во пастелно зелена боја и уникатни декорации... „Како архитект секогаш сум инспирирана од геометријата и модерната уметност на п...
На гости кај Валентина: Стан во Прилеп од 89m2 со многу огледала и семејни спомени (фото) „Во овој стан живеам 18 години и досега сум го преуредила че...
На гости кај Никола: Стан во Скопје со Halloween украси, „направи сам“ камин и многу цвеќиња (фото) „Скоро секоја сезона подготвувам по еден настан. Така оваа есен подготовките беа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg