7 урбани кафеани во Скопје (со посебен шмек)

Начинот на кој ја сервираат храната и сето зеленило во Ботаника, свирките во Рустикана или пак ентериерот во Лозница... Или сепак старите добропроверени Скопски Мерак и Лира? Која е вашата омилена урбана кафеана?

7-urbani-kafeani-vo-skopje-01.jpg

Овие кафеани имаат урбана нота и посебен шмек.

Без разлика дали станува збор за ентериерот, можеби детали во уредувањето од типот на клавир или пак музичките избори, можеби начинот на кој ја сервираат храната, има нешто посебно во нив, кул се и уникатни.

Дефинитивно, урбани кафеани, каде со задоволство скопјани одат на чаша квалитетен пијалак и добар муабет.

Урбани кафеани во Скопје:

Ботаника

Лозница

Шпајз

Рустикана

Лира

Скопски мерак

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Јована: Стан во Скопје со бели кујнски апарати и впечатлива маса од масивно дрво (фото) „Кујната е изработена од бел мат медијапан по нарачка со бела вградена техника, ...
На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Нина: Светол стан во Скопје од 74m2 со орхидеи како главна декорација (фото) „Во нашиот стан доминираат светлите и неутрални бои кои создаваат хармоничен и и...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg