Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


7 урбани кафеани во Скопје (со посебен шмек)

Начинот на кој ја сервираат храната и сето зеленило во Ботаника, свирките во Рустикана или пак ентериерот во Лозница... Или сепак старите добропроверени Скопски Мерак и Лира? Која е вашата омилена урбана кафеана?

7-urbani-kafeani-vo-skopje-01.jpg

Овие кафеани имаат урбана нота и посебен шмек.

Без разлика дали станува збор за ентериерот, можеби детали во уредувањето од типот на клавир или пак музичките избори, можеби начинот на кој ја сервираат храната, има нешто посебно во нив, кул се и уникатни.

Дефинитивно, урбани кафеани, каде со задоволство скопјани одат на чаша квалитетен пијалак и добар муабет.

Урбани кафеани во Скопје:

Ботаника

Лозница

Шпајз

Рустикана

Лира

Скопски мерак

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

На гости кај Сандра: Стилски уредена куќа во Скопје со маслинови дрвца и бохо детали (фото) „Кујната е со црни вградливи елементи, црн гранитен мијалник и скриен фрижидер. ...
На гости кај Јулинда и Рилинд: Стилски стан во Скопје со кујна со отворени полици (фото) „Островот е централниот момент на нашата кујна и дом и иако просторот не ни дозв...
На гости кај Тамара: Семејна куќа од 400m2 со бохо лулашка и совршен поглед кон Скопје (фото) „Во домот имам по некое бохо парче, а најомилена ми е белата бохо лулашка во сал...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg