Kафуле во Белград со кул графит, покрај кој се прават совршени фотки (фото)

При посетата на Белград, ако сакате да го почувствувате урбаниот дух на градот, треба да посетите некои кул, локали како што е кафулето „Ginger“...

urbano-kafule-vo-belgrad-so-kul-grafit-foto-01.jpg

Кафулето „Ginger“ во Белград е едно од урбаните места таму, кое Србинките го обожаваат како за релаксација со кафе или коктел, така и за правење на кул фотки.

Со огромен графит на ѕидот од зградата и впечатлив шанк, ова кафуле има посебен шарм.

При вашата наредна посета на Белград, дефинитивно треба да го ставите на листата за места што треба да се видат.

Кафулето „Ginger“ во Белград:

View this post on Instagram

A post shared by Hun🌸 (@hun_jana)

https://www.instagram.com/p/Cdx449Ho0P1/

https://www.instagram.com/p/Cdd7FQcIn_o/

https://www.instagram.com/p/CdA-qSSrTGs/

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

6 интимни локали во Македонија, со по неколку масички и посебен шарм Од уметничкото кафуле Лувр, каде ќе се вљубите во делата на ѕидовите до минимали...
Урбано кафуле во Скопје со совршен ентериер и кул детали (фото) Ако сте за кафе муабет во локал со доза интимност и урбана нота, тогаш ова месте...
Тајно кафуле во срцето на Солун со винтиџ детали и многу цвеќе (фото) Oва необично кафуле-цвеќарница, кое е скриено од погледите на минувачите, а сепа...
На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Даниел: Стан во срцето на Дебар Маало со впечатлива кујна и поглед кон Водно (фото) „Идејата зад станот беше да се создаде атмосфера на уметничко студио и...
Локал во Скопје со шарени „lazy bags“ во трева е мини оаза среде градска џунгла (фото) На сончев пролетен ден со студено пиво во рака во зеленило на мека фотелја, рела...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg