Како да ја украсите и декорирате велигденската трпеза?


Како да ја украсите и декорирате велигденската трпеза?

Иако оваа година велигденските празници ќе ги поминеме во кругот само на домашните, тоа не значи дека треба да си го скратиме задоволството од декорирање и украсување на масата.

kako-da-ja-ukrasite-i-dekorirate-veligdenskata-trpeza-001.jpg

Ви требаат само неколку салфетки, обоени јајца, слама и свеќи цвеќиња за да создадете празнична магија во трпезаријата.

Кога на тоа ќе додадете велигенски мотиви, како зајчиња и жолти пилиња, заедно со пролетни бои, трпезата може да изгледа вака:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 видови на новогодишно китење на домот - како го уредивте вие? Време на елки кои тежат од сијалички и лампиони, време на многу варено вино со ц...
Лесни чекори до нов изглед на вашиот дом (без да потрошите ниту денар) Ги знаете оние фотографии од Pinterest на кои има само една мала масичка и куп к...
10 трикови кои ќе го разубават и најздодевниот дом на планетата Истакнете го вашето хоби, преуредете го мебелот, додадете боја, ставете свежо цв...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg