Ослободете се од „зимското стомаче“ во 6 чекори
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ослободете се од „зимското стомаче“ во 6 чекори

Диетата на нутриционистот Марла Хелер стана здрав хит во САД, бидејќи не вклучува броење а калории, трчање на подвижна лента или неподнослив начин на исхрана.

oslobodete-se-od-zimskoto-stomace-vo-6-cekori-01

Позната е под името DASH, а наводно веќе по 2 седмици дава сјајни резултати. Сè што треба да правите е да ги следите овие 6 чекори:

1. Јадете 3 оброци дневно, плус 3 ужини

2. Избегнувајте ги напорните физички активности. Наместо тоа, 30 минути во денот вежбајте јога или пешачете.

3. Одете порано на спиење.

4. Внесувајте доста течности. Пијте 8 чаши вода дневно или свежо цедени сокови од зеленчук и билни чаеви. Држете се подалеку од кофеинот и засладените сокови.

5. Внесувајте умерена количина на солени намирници.

6. Опуштете се и бидете оптимисти. Размислувајте на тоа како позитивните ефекти ќе бидат брзо видливи.

Би можело да ве интересира:

Данска диета за брзо слабеење: Ригорозно 13-дневно мени само за најупорните Дојде периодот од годината кога сите се заинтересирани за брзо слабеење, а ние ј...
Диета за невести – 6-дневно мени со кое ќе бидете во форма до свадба Идните невести на кои им се ближи свадбата веројатно веќе паничат за изгледот и ...
Жолта диета - Исхрана со која намалувате 4 килограми за 8 дена Сончевата или жолта диета е идеална за кога ќе пристигнат топлите, сончеви денов...

Најчитани неделава