По бременоста ослабела 30 килограми: Ова е нејзината тајна


По бременоста ослабела 30 килограми: Ова е нејзината тајна

Австралиската манекенката Елиз Тејлор, која е дел и од ангелите на Victoria’s Secret за време на бременоста со својата ќерка се здебелила и до 80 килограми, 30 повеќе од нејзината нормална тежина.

po-bremenosta-oslabela-30-kilogrami-ova-e-nejzinata-tajna-01

Сепак, по породувањето успеала да си ја врати линијата со помош на специјална диета според крвната група и многу вежбање.

Таа открива дека претходно пробувала разни диети, но биле со минимален резултат. Откако ја открила диетата според нејзината крвна група и се консултирала со нутриционисти, сфатила и зошто таа има најдобар ефект.

Според крвната група организмот може да прифати, одбие или складира некоја храна. Не може секој организам еднакво да ги обработува сите видови храна.

po-bremenosta-oslabela-30-kilogrami-ova-e-nejzinata-tajna-1.jpg

Така, на оние кои имаат крвна група А им се препорачува повеќе вегетаријанска храна, а оние со крвна група Б добро е да изберат месо од дивеч и јајца.

Луѓето со АБ крвната група треба да избегнуваат кофеин и алкохол, а да уживаат во морска храна и млечни производи.

Додека, луѓето кои имаат 0 (нулта) крвна група добро е да избегнуваат млечни производи, а да јадат почесто црвено месо.

Кога на сето тоа ќе се додадат пилатес вежби, кардио тренинг и брзо одење, витката линија ви е гарантирана.

po-bremenosta-oslabela-30-kilogrami-ova-e-nejzinata-tajna-2

po-bremenosta-oslabela-30-kilogrami-ova-e-nejzinata-tajna-3

po-bremenosta-oslabela-30-kilogrami-ova-e-nejzinata-tajna-4

po-bremenosta-oslabela-30-kilogrami-ova-e-nejzinata-tajna-5

Би можело да ве интересира:

7 правила со кои никогаш повеќе нема да кажете: „Морам да почнам со диета“ Здравата храна во никој случај не треба да биде мода или предизвик за убаво тело...
Славни дами кои секој ден јадат иста храна Еден оброк посебно ги воодушевува познатите убавици, а Викторија Бекам тврди и д...
6 причини зошто имате вишок килограми и кога држите диета Јадете здраво, повремено си дозволувате по некој нездрав оброк, бидејќи сте чове...

Најчитани неделава