Пробајте: Есенско чистење на организмот со помош на ориз


Пробајте: Есенско чистење на организмот со помош на ориз

Тајната на ова есенско чистење со помош на ориз се крие во неговата кристална структура. Зрната ориз се варат во цревата, а не во желудникот, па имаат силна моќ да ги впијат сите штетни материи.

probajte-esensko-cistenje-na-organizmot-so-pomos-na-oriz-01.jpg

Штетните материи и токсини може да ве доведат до слабост, поспаност, депресија и чести настинки, па затоа најдобро е да се заштитите со помош на брза детоксикација.

Како се спроведува чистењето на организмот со помош на ориз?

Земете обичен ориз - толку супени лажици колку што имате години, добро измијте го и ставете го во тегла. Теглата наполнете ја со топла проварена вода, затворете со капаче и чувајте во ладилник.

По 12-15 часа, односно следниот ден, исцедете ја водата и земете 1 супена лажица од оризот. Варете го 3-4 минути во нова обична вода, без сол. Каснете на празен стомак, пожелно е рано наутро.

Преостанатиот ориз повторно попарете го со зовриена, но оладена вода и оставете го во ладилник до следното утро.

Оваа процедура за чистење на организмот повторувајте ја секој ден, додека не го потрошите целиот ориз.

probajte-esensko-cistenje-na-organizmot-so-pomos-na-oriz-03.jpg

Со овој метод се чистат цревата, крвните садови и зглобовите од сите токсини и штетни материи кои се насобирале со месеци и години.

Чистењето на организмот со ориз ќе ви помогне да го нормализирате метаболизмот и да ја регулирате телесната тежина.

Постои еден услов: По консумирањето на оризот не треба да јадете и пиете ништо барем 3 часа.

Имајте на ум дека ефектот на третманот не е моментален, туку постепен. По 2 недели започнува да се чувствуваат првите промени.

Не заборавајте да внесувате и многу течности во организмот - околу 2 литри вода и зелен чај во текот на денот.

Би можело да ве интересира:

План за диета како на стјуардеса која трае само 4 дена Не е тајна дека стјуардесите мора да бидат витки и затегнати како би ја добиле р...
GAPS диетата која помага за цревните болести, депресијата и автоимуните заболувања Исхраната GAPS (Gut and Psychology Syndrome - Синдром на цревата и психологијата...
Течна диета со која за 2 недели ќе намалите 15 килограми  Течната диета е ефикасна диета ако сакате за брзо време да изгубите вишок ...