Личниот тренер на Шакира открива генијален трик како да престанете да јадете благо и грицки


Личниот тренер на Шакира открива генијален трик како да престанете да јадете благо и грицки

Без оглед на тоа дали е на спот, настап или на црвен тепих, очигледно е дека Шакира се грижи за своето тело. Дури и после две дечиња, нејзиното тело е во топ форма.

licniot-trener-na-shakira-otkriva-genijalen-trik-kako-da-prestanete-da-jadete-blago-i-gricki-01.jpg

Како успева?

Покрај тоа што има набиен распоред од обврски како мајка и редовно посетува теретана, има и личен тренер кој се грижи за нејзиното здравје и тело – Ана Каисер.

Ана вели: „Шакира јаде по 3 оброци на ден (појадок, ручек и вечера со протеини во секој оброк и свеж зеленчук или овошје со низок гликемиски индекс), а потоа за попладневна ужина практикува супа.

licniot-trener-na-shakira-otkriva-genijalen-trik-kako-da-prestanete-da-jadete-blago-i-gricki-3.jpg

Наместо да касне благо или грицки, Шакира желбата за храна ја победува со супа. Околу 16 часот, кога сите посегнуваат по второ кафе и колаче, супата е навистина добра замена бидејќи ви го полни стомакот како цел еден оброк. Така ќе останете сити до вечерата, но нема да внесете многу калории.“

licniot-trener-na-shakira-otkriva-genijalen-trik-kako-da-prestanete-da-jadete-blago-i-gricki-02.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

3-дневен план на исхрана кој ќе ве подготви за на плажа Aко сте во потрага по брз и ефективен начин на слабеење пред да облечете бикини,...
Омилените славни дами споделуваат: Тајни за исхрана Ѕвездите секогаш изгледаат беспрекорно, но како им успева тоа? Покрај вежбањето ...
Жолта диета - Исхрана со која намалувате 4 килограми за 8 дена Сончевата или жолта диета е идеална за кога ќе пристигнат топлите, сончеви денов...