Селена грицка чипс, Ким се „дави“ во сладолед: Нездрава храна на која ѕвездите не ѝ одолеваат


Селена грицка чипс, Ким се „дави“ во сладолед: Нездрава храна на која ѕвездите не ѝ одолеваат

Пред да се прекорите за парчето капричиоза, или, пак, чоколадната торта што неодамна ги изедовте, имајте на ум дека ни вашите идоли не се ништо подобри.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-1.png

И познатите личности се луѓе од крв и месо. Се придржуваат до строги режими на исхрана, но и тие паѓаат во искушение да си ја почестат душата со нешто мегакалорично, а неодоливо вкусно.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-2.jpg

Па, зарем некој може да остане рамнодушен на пржени компирчиња и сладолед? Иако се сметаат за „нездрави“, сосема е нормално да ви се пријадат. Ниту познатите фаци не се исклучок.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-3.jpg

Ова се оброците на кои ни славните убавици не можат да им одолеат:

Блејк Лајвли

Познатата глумица обожава да готви и пече колачи. Во една прилика, таа дури и призна дека така го освоила нејзиниот сопруг Рајан Рејнолдс. Оттука, не е изненадување што Блејк не може да им одолее на слатките.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-4.jpg

Мајли Сајрус

На својот профил на Инстаграм, пак, бунтовната пејачка се пофали со фотографија, кадешто таа и нејзината сестра уживаат со голема порција чоколаден сладолед.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-5.jpg

Бела Хадид

Таа е манекенка во топ форма. Но, истовремено е и страсна љубителка на мрсна храна. Неодамна, следбениците на социјалните мрежи ги изненади со фотката во чиј опис напиша: „Ова сум вистинската јас!“.

Облечена во бела маичка и фармерки, Бела јаде пица со насмевка на лицето.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-6.png

Селена Гомез

Cheetos им е омилениот чипс на мноштво Американци. Го обожава и Селена Гомез. Пејачката откри дека не може да издржи без него, како ни без чоколадо. Неопходни ѝ се на секоја турнеја.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-7.jpg

Хејли Болдвин

Кој вели дека манекенките ги избегнуваат рестораните за брза храна? На пример, познатата манекенка Хејли Болдвин уживаше во вкусниот и калоричен оброк од McDonald’s.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-8.jpg

Клое Кардашијан и Кајли Џенер

Двете славни сестри не можат да живеат без пржено пилешко. Па, ова им е омилената храна за долгите авионски летови на Клое и Кајли.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-9.jpg

Ким и Кортни Кардашијан

Сигурно сте прочитале барем стотина текстови за прехранбените навики и ригорозните диети на Ким Кардашијан. И нејзината сестра Кортни е позната по здравиот начин на живот.

За промена, погледнете како обете дами се заблажија со огромен куп сладолед пред неколку дена.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-10.jpg

Кара Делевињ и Кендал Џенер

Двете млади госпоѓици важат за едни од најбараните модели на денешницата. Сепак, ова не ги спречува да си каснат една голема порција со пржени компирчиња, а наводно, ниту тие не им одолеваат на слатките.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-11.jpg

Емили Ратајковски

Во една прилика, презгодната Емили истакна дека мрази да готви, ама обожава да јаде. Особено сака да пробува од локалната кујна на патувањата. Така, на обожавателите на Инстаграм им покажа како се ужива во Рим – со пица и чаша добро црвено вино.

selena-gricka-chips-kim-se-davi-vo-sladoled-nezdrava-hrana-na-koja-dzvezdite-ne-i-odolevaat-12.jpg

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 правила со кои никогаш повеќе нема да кажете: „Морам да почнам со диета“ Здравата храна во никој случај не треба да биде мода или предизвик за убаво тело...
Славни дами кои секој ден јадат иста храна Еден оброк посебно ги воодушевува познатите убавици, а Викторија Бекам тврди и д...
Жолта диета - Исхрана со која намалувате 4 килограми за 8 дена Сончевата или жолта диета е идеална за кога ќе пристигнат топлите, сончеви денов...

Најчитани неделава