Фамозната астронаутска диета која топи килограми како од шега


Фамозната астронаутска диета која топи килограми како од шега

Диетата на астронаутите ќе ви помогне значајно да го забрзате метаболизмот и видно да ги намалите килограмите.

famoznata-astronautska-dieta-koja-topi-kilogrami-kako-od-shega-01.jpg

Потребни ви се неколку основни инструкции и ќе се почувствувате лесно како да се наоѓате во „нулта гравитација“.

Намалете го внесот на следниве производи:

 • Слатки сокови
 • Алкохол
 • Сол и шеќер
 • Зеленчук богат со скроб
 • Ориз и тестенини
 • Леб и житарки
 • Чадени месни производи

famoznata-astronautska-dieta-koja-topi-kilogrami-kako-od-shega-02.jpg

Јадете повеќе:

 • Печурки
 • Јајца
 • Риба и пилешко
 • Домати и краставици
 • Зелена салата и зелка
 • Брокула, карфиол и боранија
 • Тиква
 • Салати
 • Сирење и тофу
 • Билно млеко

famoznata-astronautska-dieta-koja-topi-kilogrami-kako-od-shega-03.jpg

Пример дневно мени:

Појадок – 2 варени или печени јајца + шолја кафе без млеко и шеќер.

Ручек – половина пилешко со средна големина со половина литар супа во кое се варело + салата со домати и печурки + чаша соино млеко или кафе.

Ужина – портокал или зелен чај.

Вечера – чаша бадемово млеко, риба и 150g тофу.

Важна напомена: Задолжително пешачете по неколку километри дневно и пијте околу 2 литри вода.

famoznata-astronautska-dieta-koja-topi-kilogrami-kako-od-shega-04.jpg

Доколку забележите дигестивни проблеми поради промената на исхраната, придржувајте се кон овие правила за да ги олесните:

- Бидете доволно хидрирани во текот на целиот ден,

- Избегнувајте пржена, зачинета и масна храна, како и засладувачи во чаевите и кафињата,

- Не пушете,

- Јадете повеќе суви сливи,

- Користете пробиотици,

- Не легнувајте веднаш по оброкот,

- Подготвувајте ја храната на маслиново масло,

- Добро спијте,

- Консумирајте чаеви со смирувачки ефект како камилица, нане и ѓумбир.

famoznata-astronautska-dieta-koja-topi-kilogrami-kako-od-shega-05.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Данска диета за брзо слабеење: Ригорозно 13-дневно мени само за најупорните Дојде периодот од годината кога сите се заинтересирани за брзо слабеење, а ние ј...
„Јајце диета“: Ќе симнете до 7 килограми за 14 дена Оваа диета е едноставна за следење, со евтини намирници и точно утврден распоред...
Диета со леб – Ослабете до 10 килограми за половина месец Зарем постои личност која не сака свежо печен леб? Но, проблемот е што лебот мож...

Најчитани неделава