Комбинации на храна кои ќе ви помогнат во слабеењето без да гладувате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Комбинации на храна кои ќе ви помогнат во слабеењето без да гладувате

Доколку сте подготвени да почнете да слабеете по наталожените килограми зимава, тоа не значи дека треба да гладувате.

kombinacii-na-hrana-koi-kje-vi-pomognat-vo-procesot-na-slabeenje-01.jpg

Најчесто, слабеењето има најдобар ефект при добра и соодветна комбинација на храна.

Истражувањата покажуваат дека одредени комбинации на производи го забрзуваат метаболизмот, па така може полесно да го постигнете посакуваниот резултат со храната која сакате да ја јадете.

Во продолжение неколку чудни комбинации на храна кои помагаат во слабеењето – би ги пробале ли?

Месо + црн пипер

kombinacii-na-hrana-koi-kje-vi-pomognat-vo-procesot-na-slabeenje-02.jpg

Млеко + куркума

kombinacii-na-hrana-koi-kje-vi-pomognat-vo-procesot-na-slabeenje-03.jpg

Јајца + блага пиперка

kombinacii-na-hrana-koi-kje-vi-pomognat-vo-procesot-na-slabeenje-04.jpg

Цитрон + риба

kombinacii-na-hrana-koi-kje-vi-pomognat-vo-procesot-na-slabeenje-05.jpg

Темно чоколадо + црвена чили пиперка

kombinacii-na-hrana-koi-kje-vi-pomognat-vo-procesot-na-slabeenje-06.jpg

Козјо сирење + вишни

kombinacii-na-hrana-koi-kje-vi-pomognat-vo-procesot-na-slabeenje-07.jpg

Компир + доматен сос

kombinacii-na-hrana-koi-kje-vi-pomognat-vo-procesot-na-slabeenje-08.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Комбинации на храна кои може да го забрзаат процесот на слабеење Секако дека е потребно да се променат лошите навики за исхрана со цел да се пост...
10 совети за слабеење од фитнес тренерот кој изгубил 70 килограми Џои Бернистин кога имал 25 години тежел 154 килограми. Диетите не му помогнале, ...
7 правила со кои никогаш повеќе нема да кажете: „Морам да почнам со диета“ Здравата храна во никој случај не треба да биде мода или предизвик за убаво тело...