Рецепт за слабеење со кој треба да ја замените вечерата
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 19-02-2020


Рецепт за слабеење со кој треба да ја замените вечерата

Ако сакате да намалите некој килограм, ќе мора сериозно да се посветите. Сепак, нема тука некоја голема мудрост – освен да внимавате што јадете.

recept-za-slabeenje-so-koj-treba-da-ja-zamenite-vecerata-001.jpg

Па, на оние кои упорно не можат да се ослободат од вишокот килограми, им предлагаме да ја заменат вечерата со еден специфичен оброк.

Со оглед на тоа што има дејство на лаксатив, не смеете да го консумирате подолго од 7 дена.

За да го подготвите оброкот потребно ви е:

  • 1 шолја кефир
  • 1 јаболко
  • 1 лажица цимет

Подготовка:

Изрендајте го јаболкото, па прелијте со кефирот и циметот. Консумирајте навечер, 1-2 пред спиење.

Оваа каша е одличен пробиотик и ги отстранува токсините од телото.

Сепак, мора да внимавате што консумирате и во текот на денот, односно да ги исфрлите печивата, слатките и солени грицки од менито.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Зошто килограмите не се намалуваат: 5 грешки кои ги правите кога сакате да ослабете Летото ни пристига, а со се повисоките темератури расте и желбата за совршено из...
Харкомб диета: Како да ги јадете омилените оброци и да слабеете Позитивна и добра работа околу оваа диета е тоа што навистина можете да уживате ...
Диета со леб – Ослабете до 10 килограми за половина месец Зарем постои личност која не сака свежо печен леб? Но, проблемот е што лебот мож...