План за бикини диета - за 7 дена 3 килограми помалку
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


План за бикини диета - за 7 дена 3 килограми помалку

Со овој начин на исхрана ќе го изгубите вишокот килограми во краток временски период. Идеална е за овој период, кога сите сме неподготвени за облекување на бикини, а времето за на плажа полека се наближува, независно дали тоа ќе биде во земјава или надвор од неа.

plan-za-bikini-dieta-za-7-dena-3-kilogrami-pomalku-1.jpg

Планот за исхрана во текот на оваа бикини диета е следниот:

Појадокот секој ден е ист – 2 лажици чисти овесни снегулки проварете ги 5 минути во 2dl вода, со додаток 1 лажичка суво грозје. Варената овесна каша прелијте ја преку половина пасирана банана. Зачинете со малку цимет.

Предпладневната ужина е иста секој ден – кафе или зелен чај без шеќер.

Попладневната ужина е иста секој ден – половина грејпфрут.

Прв ден

Ручек – пилешко месо на скара, мешана сезонска салата прелиена само со маслиново масло.

Вечера – Риба на пареа и зелена салата.

Втор ден

Ручек – зеленчук печен во рерна (по 150g тиквички, карфиол, моркови и пиперки исечете ги на парчиња, проварете ги 10-тина минути, па потоа печете.) Може да додадете 50g рендано, нискомаслено сирење, да зачините со малку морска сол.

Вечера – плескавица од немасно мелено месо, печена без маст, со прилог варен зеленчук по желба.

plan-za-bikini-dieta-za-7-dena-3-kilogrami-pomalku-2_resize.jpg

Трет ден

Ручек – 2 варени јајца со сезонска салата. Може да ја зачините со лимонов сок, маслиново масло и билки.

Вечера - Риба на пареа и зелена салата.

Четврти ден

Ручек – 2 варени јајца со 2 парчиња интегрален леб и свежа салата.

Вечера – Пилешко на скара и варена боранија зачинета со маслиново масло и лимонов сок.

Петти ден

Ручек – Мисиркини гради испечени на тавче без масло, заедно со салата и варен зеленчук по избор.

Вечера – Печена риба, варен зеленчук или зелена салата, плус едно интегрално парче леб.

plan-za-bikini-dieta-za-7-dena-3-kilogrami-pomalku-3_resize.jpg

Шести ден

Ручек – Омлет од 2 јајца, варен зеленчук по желба и еден свеж домат.

Вечера – Печено пилешко без кожа, домати и зелена салата.

Седми ден

Ручек – Телешка шницла, варен спанаќ и салата од домат.

Вечера – Ослиќ на пареа заедно со мешан зеленчук: карфиол, рукола, морков...

Напомена:

Дозволено ви е да јадете зеленчук во неограничени количини, но со исклучок на компири и мешунки.

Количината на месото се пресметува според тежината. Односно, дуплирајте ја бројката на килограмите – толку грама месо смее да изедете.

На пример, ако имате 80 килограми, дозволени ви се парчиња месо од 160 грама.

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Јајце диета“: Ќе симнете до 7 килограми за 14 дена Оваа диета е едноставна за следење, со евтини намирници и точно утврден распоред...
5-дневно мени со исхрана која помага против целулит Ако сакате да го намалите целулитот кој почнал да се појавува на површината на к...
Како изгледа телото во бикини по намалени 76 килограми? Тина Мелоун  е англиска актерка која на 54 години ослабе цели 76 килограми ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg