3 пијалаци што треба да ги пиете пред спиење ако сакате рамен стомак

Овие пијалаци можете да ги пиете пред спиење за да го забрзате метаболизмот и побрзо да го стопите салото на стомакот.

3-pijalaci-shto-treba-da-gi-piete-pred-spienje-za-da-imate-ramen-stomak-01.jpg

Обично луѓето веруваат дека пред спиење е добро да се напијат шолја чај, но овие рецепти за пијалаци ќе ви помогнат побрзо да се ослободите од вишокот масни наслаги и од салото додека спиете.

Имајте предвид дека станува збор за основни рецепти што можете да ги менувате според вашите потреби.

Кои пијалаци можете да ги приготвувате и да ги пиете барем еден час пред спиење, а ќе ви помогнат да се ослободите од вишокот масни наслаги, ќе ви го забрзаат метаболизмот и ќе ви помогнат да добиете рамен стомак?

Краставица за слабеење

Потребни состојки:

 • 1 краставица
 • 1 врзоп магдонос
 • 1 лимон
 • 1 голема лажица рендан ѓумбир
 • 1 лажица сок од алое вера
 • ½ чаша вода

Начин на подготовка:

 • Сите состојки се ставаат во блендер и се мешаат.
 • Добиениот сок се пие пред да си легнете.
 • Овој сок може да го пиете еден месец, а потоа да направите пауза од една недела, по што можете пак да почнете да го консумирате.

3-pijalaci-shto-treba-da-gi-piete-pred-spienje-za-da-imate-ramen-stomak-02.jpg

Зачинета индиска лимонада

Потребни состојки:

 • 4 лимети;
 • Ѓумбир по вкус;
 • Свежо нане;
 • 1 литар минерална газирана вода;
 • ½ чаша обична вода;
 • Мраз;
 • Шеќер (по вкус).

Начин на подготовка:

 • Се цеди сокот од лиметите.
 • Шеќерот се меша со обичната вода и се става во тенџере на рингла додека да се стопи;
 • Изренданиот ѓумбир се додава на сирупот, а кога ќе почне да врие водата, се трга од оган;
 • Сирупот се лади, му се додава сок од лимети, минерална вода и мраз, и се декорира со свежо нане.

3-pijalaci-shto-treba-da-gi-piete-pred-spienje-za-da-imate-ramen-stomak-03.jpg

Сок од јаболко

Потребни состојки:

 • 1 литар сок од јаболко (свеж или во амбалажа);
 • Нане
 • 100ml сок од лимон;
 • 1 цел лимон;
 • Мраз.

Начин на подготовка:

 • Лимонот се сечка на кругови.
 • Во бокал се мешаат сокот од јаболко и сокот од лимон, па се додаваат парчињата лимон, нането и мразот;
 • Можете да го декорирате пијалакот со парчиња јаболко.

3-pijalaci-shto-treba-da-gi-piete-pred-spienje-za-da-imate-ramen-stomak-04.jpg

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како правилно се вари турско кафе? Поради неколку грешки (кои сите ги правиме) го уништуваме вкусот Ставате премногу кафе и дозволувате неколкупати да ви проврие во ѓезвето... Вака...
Едноставан рецепт за коктел од вотка и калинка Сокот од калинка ќе даде сладок, но и малку кисел вкус, додека пак вотката соврш...
Рецепти за 3 розови Барби коктели, идеални за летните дружби со пријателките Барби коктели со вкус на кокос, џин или вермут. За следното дружење со другаркит...
3 есенски коктели што ќе ве натераат да заборавите на летото Есенски џин-тоник со вкус на цимет и коктел со мед и круши – вкусовите на есента...
Рецепт за греен џин со тропско овошје ако сакате да пробате нешто различно Греениот џин (Glüh Gin) со тропско овошје е одлична замена за класичното варено ...
Популарни коктели со џин - вистинско освежување во топлите летни ноќи Ако сте од оние што не сакаат премногу измешани вкусови тогаш едноставниот кокте...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg