Летен рецепт: Шарен шејк за слабеење
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


Летен рецепт: Шарен шејк за слабеење

Пролетта и летото се идеални годишни времиња за „дотерување“ на линијата.

leten-recept-saren-sejk-za-slabeenje-1.jpg

На располагање имате многу овошки и зеленчуци, додека топлото време многу повеќе ве тера да пиете течности.

Домашните шејкови се извонредни меѓуоброци, но и замена за цел оброк, бидејќи успешно заситуваат и ви ги овозможуваат сите хранливи состојки.

Во продолжение, ви нудиме рецепт за летен, шарен шејк кој ќе ви биде најдобар сојузник во целта да облечете секси бикини.

Потребни состојки:

  • 1 свежа кајсија исечкана на ситни парчиња
  • Шолја ананас на парчиња
  • Цела банана
  • 6 јагоди
  • Полна шолја обработено млеко

Како се прави шарениот шејк?

Сите состојки се мешаат во блендер додека не добиете течна, густа и хомогена смеса.

Шарениот шејк е највкусен ако се послужи студен.

leten-recept-saren-sejk-za-slabeenje-2.jpg

leten-recept-saren-sejk-za-slabeenje-3.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Вкусен коктел за крај на летото: Шејк од банана со рум Ги одбројуваме последните денови од летото, но тоа не значи дека не можеме да се...
Алкохолна лимонада со вотка и нане Коктелите се една од многуте причини зошто го сакаме летото. Се прават едноставн...
Здрави коктели за пролетна детоксикација Мешавината од овошје и зеленчук ќе ви помогне да се ослободите од отровите кои с...

Најчитани неделава