10 грчки пива кои вреди да ги пробате кога сте веќе таму
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


10 грчки пива кои вреди да ги пробате кога сте веќе таму

Сите кои се „редовни“ на грчките плажи и бич барови, сигурно го знаат вкусот на добро познатото Митос. Па, и на Алфа-та.

10-grcki-piva-koi-vredi-da-gi-probate-koga-ste-vekje-tamu-01.jpg

Меѓутоа, направивме листа од 10 пива кои може да ги дегустирате додека сте легнати под сламен чадор на некоја од грчките плажи.

Mythos Lager

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_02.jpg

Alpha

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_03.jpg

Vergina

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_04.jpg

FIX Hellas Lager

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_05.jpg

Volkan Gray

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_06.jpg

Piraiki

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_07.jpg

Marry Rose Red Ale

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_08.jpg

Sunday's Honey Golden Ale

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_09.jpg

Zeos

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_10.jpg

Red Donkey

ova_se_10te_najdobri_grcki_piva_11.jpg

К. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Во Ирска - Гинис, во Унгарија - Уникум, во Македонија - Ракија, што да... Некои купуваат сувенири, други имаат пасија да ги разгледаат сите објекти и култ...
Идеи за смутија кои ќе ви бидат омилени за летните денови Смутито е одличен освежителен пијалак богат со хранливи состојки, кој може да за...
Едноставни пијалаци на база на вода кои го одржуваат нашиот организам ... Една чаша вода е добар пријател на здравјето на нашиот организам, а доколку во н...