Што да додадете во топлото чоколадо за богат, зимски вкус?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Што да додадете во топлото чоколадо за богат, зимски вкус?

Во ладните зимски денови, нема ништо поубаво од тоа да се стуткате под ќебе и да се засладите со шолја топло чоколадо.

shto-da-dodadete-vo-toploto-chokolado-za-bogat-zimski-vkus-01.jpg

Многумина уживаат во вкусот на овој празничен пијалак, но покрај стандарниот начин на подготовка, може да експериментирате многу повеќе за да го збогатите вкусот и аромата.

Зависно од тоа какви вкусови сакате, може да го збогатите топлото чоколадо со најразлични додатоци – од маршмелоу и алкохол, до чили пиперка и зимски зачини.

Што да додадете во топлото чоколадо за да добиете уште побогат зимски вкус?

Маршмелоу и шлаг

shto-da-dodadete-vo-toploto-chokolado-za-bogat-zimski-vkus-2.jpg

Рум или ликер по желба за богат празничен вкус

shto-da-dodadete-vo-toploto-chokolado-za-bogat-zimski-vkus-3.jpg

Доза еспресо за повеќе енергија

shto-da-dodadete-vo-toploto-chokolado-za-bogat-zimski-vkus-4.jpg

Пеперминт за богата арома и вкус

shto-da-dodadete-vo-toploto-chokolado-za-bogat-zimski-vkus-5.jpg

Сезонски зачини како морско оревче или цимет

shto-da-dodadete-vo-toploto-chokolado-za-bogat-zimski-vkus-6.jpg

Чили во прав за мексикански шмек

shto-da-dodadete-vo-toploto-chokolado-za-bogat-zimski-vkus-7.jpg

Карамела за екстра слаткост

shto-da-dodadete-vo-toploto-chokolado-za-bogat-zimski-vkus-8.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 пијалаци што ќе ви помогнат да го забавите стареењето Знаеме дека стареењето е неизбежен процес и дека доаѓа со сите непосакувани знац...
Вкусен коктел за крај на летото: Шејк од банана со рум Ги одбројуваме последните денови од летото, но тоа не значи дека не можеме да се...
Експерт за алкохол дава уникатни совети за љубителите на виски Кој вели дека мора да следите однапред поставени правила за пиењето виски? Еван ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg