Природни сокови и смутија кои ќе ви го намалат чувството на замор
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Природни сокови и смутија кои ќе ви го намалат чувството на замор

Пролетниот замор не е само уште еден „изговор“ да поспиете до подоцна или да си легнете порано.

prirodni-sokovi-i-smutija-koi-ke-vi-go-namalat-cuvstvoto-na-zamor-001.jpg

Промената на времето и на сезоната сериозно влијаат на ритамот на спиење и на исхраната, а со тоа и на целокупната енергија на телото.

Ова се неколку природни рецепти за брзи пијалаци кои се природни енергетски бомби, без кофеин и шеќер.

Постапката е иста – сите состојки ги ставате одеднаш во блендер или соковник.

Идеја број 1

 • ½ шолја спанаќ
 • ½ мала краставица
 • 1 излупен лимон
 • 1 излупен портокал
 • 1 лажица излупени семки од тиква

prirodni-sokovi-i-smutija-koi-ke-vi-go-namalat-cuvstvoto-na-zamor-04.jpeg

Идеја број 2

 • 4 поголеми листови блитва
 • 1 морков
 • 1 цеден портокал
 • Малку лимон
 • ½ лажичка куркума
 • ½ цвекло
 • Рендан ѓумбир и мед по желба
 • 200 ml вода

prirodni-sokovi-i-smutija-koi-ke-vi-go-namalat-cuvstvoto-na-zamor-03.jpg

Идеја број 3

 • 3 исчистени портокали
 • 1 лажица ленено семе
 • 100ml ладна вода

prirodni-sokovi-i-smutija-koi-ke-vi-go-namalat-cuvstvoto-na-zamor-01.jpg

Идеја број 4

 • 300ml кокосова вода
 • 1 зрела банана
 • 100g боровинки
 • Малку спанаќ
 • 1 лажица путер од јаткасти плодови
 • Сок од ½ лимон

prirodni-sokovi-i-smutija-koi-ke-vi-go-namalat-cuvstvoto-na-zamor-02.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Споделуваме искуства: „Какви промени ми се случија откако пијам топла вода со лимон наутро?“ Холи Смит е млада жена која го сподели своето искуство со милиони лица ширум све...
3 есенски пијалаци за стоплување кои мора да ги пробате Есента малку се колебаше со температурните разлики, но се чини дека конечно прис...
Пролетни пијалаци кои се пијат пред спиење и ги топат мастите додека спиете Пролетта е идеално време да почнете со поздрава исхрана, но и со вежби и пијалац...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg