Пијалак за слабеење во кој Русинките „се колнат“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Пијалак за слабеење во кој Русинките „се колнат“

Русинките се познати по витката линија, а овој пијалак им е главен сојузник во таа борба.

pijalak-za-slabeenje-vo-koj-rusinkite-se-kolnat-01.jpg

Речиси секоја жена во Русија денот го започнува со пијалак од само 2 состојки.

За негова подготовка, потребно ви е:

  • Кефир
  • Ленено семе

Само помешајте 1-2 лажички ленено семе во 150-200ml кефир и пред појадокот испијте ја мешавината.

Тајната е во тоа што пијалакот ве држи сити подолго време, а покрај тоа ќе ви ја побие и желбата за благо.

Овој рецепт е добар и за детоксикација на телото, кога сакате да се исчистите од вишокот вода и токсини.

pijalak-za-slabeenje-vo-koj-rusinkite-se-kolnat-02.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кралски појадок: Зелено смути за здрава кожа и добра линија Кељ е основата на ова смути, кое можеби не звучи највкусно, но може да направи ч...
3 есенски пијалаци за стоплување кои мора да ги пробате Есента малку се колебаше со температурните разлики, но се чини дека конечно прис...
Во Ирска - Гинис, во Унгарија - Уникум, во Македонија - Ракија, што да се напиете при прошетка низ Е... Некои купуваат сувенири, други имаат пасија да ги разгледаат сите објекти и култ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg