Ако не сакате да плачете, кромидот сечете го вака (видео)

Џек Скалфани е кујнскиот шеф кој ќе ви открие како да сечете кромид без да плачете. Не вклучува никаква посебна вештина, само поинаков начин.

ako-ne-sakate-da-placete-kromidot-secete-go-vaka-video-01.jpg

Потребен ви е само еден остар нож кој ќе ви помогне за помалку од 2 минути да се спасите од непријатното солзење на очите.

Тајната се крие во срцевината, која е исклучиво лута и предизвикува дразнење на сите сетила.

Еве како брзо и безболно да се ослободите од неа:

Би можело да ве интересира:

10 кулинарски грешки поради кои не ви успеваат рецептите од интернет Имате превисоки очекувања, ги преполнувате тавите и не ја загревате рерната – по...
Корисни трикови како да откриете дали намирниците се свежи и вкусни или расипани и незрели Не го купувајте пилешкото месо ако има вода во амбалажата или ако има многу црве...
Кои намирници се безбедни за јадење кога имате киселини во стомакот? Ако сакате оброк богат со протеини, но имате киселини, нема да погрешите со пече...
Како брзо да се ослободите од мирисот на лук по јадење? Покрај џвакањето свеж магдонос, и јаболкото може да ви помогне да се ослободите ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg