Совети од Fantasia - како до вкусни десерти?


Совети од Fantasia - како до вкусни десерти?

„Нема забава или прослава која не завршува со нешто слатко, торта, колачи или некој од оние нови, неверојатни вкусови и облици на најиновативните кулинарски мајстории.

soveti-od-fantazija-kako-do-vkusni-deserti-01.jpg

Десертите навистина заземаат посебно место во нашите срца, особено кога тој величенствен вкус ќе го поттикне ендорфинот, тешко е да се замисли дека слатките деликатеси можеме да ги замениме со нешто друго што му причинува таква радост на организмот. 

Ако организирате прослава во кругот на најблиските, а не сакате баш целото време да го поминете во кујна зад шпоретот, со Фантазија готвењето се претвора во семејна вкусна и брза забава. Сега секој може да биде мајстор во кујна. Идеално испечен овошен колач, радост за сите сетила.

Фанатазија ви предлага вкусни десерти / Мафини како инспирација за сите посветени мајки, баби, тетки, вујни, стрини кои готват со љубов за своите најмили.

soveti-od-fantazija-kako-do-vkusni-deserti-02.jpg

soveti-od-fantazija-kako-do-vkusni-deserti-03.jpg

Би можело да ве интересира:

За подготовка на месо, риба, зеленчук и остатоци од храна: Кулинарски ... Џејми Оливер е готвач за кој не е потребен опис, бидејќи сите го знаат и му се в...
Колачи кои треба да ги пробате во 10 различни земји низ светот Секоја земја има традиционална кујна која вреди да се вкуси, независно дали ќе в...
Сезона на мускатна тиква – слатка, путереста и одлична за здравјето „Македонската банана“ ќе ја пронајдете со неколку имиња – мускатна, долгнавеста,...