Лилјана од Скопје: „Египет е уникатно искуство, Кипар има огромна влажност, а Бодрум нуди динамичен одмор“

Колку короната ти ги спречи патувањата?

Како и целиот свет, така и мојот патувачки дух се посвети на локалните дестинации во нашата земја.

Затворените граници низ целиот свет, ја поттикнаа желбата да испланирам патувања до градовите кои досега сум немала прилика да ги посетам, откривајќи ги нивните приказни и живописни предели.

liljana-od-skopje-egipet-e-unikatno-iskustvo-kipar-ima-ogromna-vlazhnost-a-bodrum-nudi-dinamichen-odmor-17.jpg

Следна дестинација на листата ти е...

Иако тежнеам кон динамични патувања исполнети со посета на сите локални знаменитости, музеи и неоткриени места, сепак за следна дестинација која би ја посетила би одбрала место на кое би ги наполнила одново батериите за нови патувачки приказни.

Да издвојам една не би можела, но би сакала да е Занзибар, Мексико, Сејшели...

liljana-od-skopje-egipet-e-unikatno-iskustvo-kipar-ima-ogromna-vlazhnost-a-bodrum-nudi-dinamichen-odmor-12.jpg

liljana-od-skopje-egipet-e-unikatno-iskustvo-kipar-ima-ogromna-vlazhnost-a-bodrum-nudi-dinamichen-odmor-03.jpg

Повеќе фотографии од патувањата на Лилјана:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Кика од Скопје за престојот во Куба: „Локалците се намачени, платите се прениски, но Хавана има душа... „Платите се екстремно мали, а и кога имаат малку пари за да си дозволат храна, с...
Марко Илиески за Грузија: „Карта за јавен превоз е 9 денари, не би живеел таму заради менталитетот н... Марко Илиески (20) од Прилеп, студент на Градежен факултет во Скопје, каде што и...
Лаура за CRNOBELO.com: „Живеам во комбе во Австралија – ја сакам слободата, и покрај тоа што немам т... „На почетокот ми беше страв и не спиев многу добро ноќе, туширањето не е лесно, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg