Светлана Црнокрак ни ги откри тајните за убавина: „Имам чувствително лице, ретко јадам чоколадо и постојано вежбам“

„Секогаш велам дека во животот повеќе сум гладна отколку сита. Од кога паметам за себе јас постојано сум под некои диети, режим на исхрана. Имам бавен метаболизам и доколку не сум физички активна буквално сè се фаќа на мене“, вели Светлана Црнокрак за CRNOBELO.com и во интервју открива каков е нејзиниот режим на исхрана, кои се нејзините ритуали за убавина и кој ѝ е омилениот стил на облекување.

imam-chuvstvitelna-kozha-na-liceto-poradi-bavniot-metabolizam-postojano-vezhbam-i-retko-jadam-chokolado-svetlana-crnokrak-gi-otkriva-ritualite-za-ubavina-01.jpg

Манекенката Светлана Црнокрак плени со својата грациозност и шарм. Таа и денес го носи епитетот една од најубавите жени во Македонија. Мајка, сопруга, успешна жена, секогаш одмерена, но и убаво дотерана и негувана.

Светлана Црнокрак со многу емоции се сеќава на своите модни почетоци, кога имала 17 години и за времињата поминати на модната сцена.

Во разговор за CRNOBELO.com, освен за модата, таа ни раскажа и за своите ритуали за убавина и фитнес, колку внимава на исхраната и што јаде за да биде во добра форма, но и за елегантниот стил на облекување по кој е препознатлива.

imam-chuvstvitelna-kozha-na-liceto-poradi-bavniot-metabolizam-postojano-vezhbam-i-retko-jadam-chokolado-svetlana-crnokrak-gi-otkriva-ritualite-za-ubavina-13_copy_copy.jpg

Во продолжение прочитајте го интервјуто со Светлана Црнокрак за CRNOBELO.com:

На колку години почна да се занимаваш со манекенство – се сеќаваш ли на првата ревија, фотосесија?

Со манекенство почнав да се занимавам на неполни 18 години.

Во тинејџерските години, меѓу другото, ги следев модните настани на телевизија, особено изборите за убавина и потајно посакував да бидам дел од тие настани, да бидам дел од модни ревии, фотосесии, реклами.

imam-chuvstvitelna-kozha-na-liceto-poradi-bavniot-metabolizam-postojano-vezhbam-i-retko-jadam-chokolado-svetlana-crnokrak-gi-otkriva-ritualite-za-ubavina-07_1.jpg

И така и се случи. Се пријавив на изборот за Мис на Македонија за Гостивар, бидејќи сум од таму, победив и влегов во финалето.

Таму ја освоив наградата прва придружничка на Мис на Македонија и така впрочем почна мојата кариера.

Запознав многу луѓе од таа бранша кои ми ги отворија вратите на модниот свет и следуваа ревии, снимања, фотосесии, учество на многу избори за убавина.

imam-chuvstvitelna-kozha-na-liceto-poradi-bavniot-metabolizam-postojano-vezhbam-i-retko-jadam-chokolado-svetlana-crnokrak-gi-otkriva-ritualite-za-ubavina-15.jpg

Се преселив во Скопје, каде ги започнав и моите студии.

Предводени од г-дин Марио Липша бевме тим од манекени кои буквално секој викенд имавме ревии и снимања.

Првата ревија мислам дека ми беше во Кичево. Имав многу трема, но бев пресреќна, беше тоа посебно чувство.

imam-chuvstvitelna-kozha-na-liceto-poradi-bavniot-metabolizam-postojano-vezhbam-i-retko-jadam-chokolado-svetlana-crnokrak-gi-otkriva-ritualite-za-ubavina-08_copy.jpg

Каков би го опишала својот стил на облекување? Што купуваш најмногу од облека или аксесоари и без кое парче никогаш не одиш на пат?

Во принцип мојот стил на облекување е елегантен, бидејќи така најубаво се чувствувам и пронаоѓам себеси. Го сакам гламурот, особено раскошните тоалети, долгите фустани надополнети со добра шминка и фризура.

Нормално, сè зависи и од пригодата. За поопуштени пригоди носам и тренерки со патики, фармерки.

Пасија ми се чевлите и секогаш ми недостасуваат некој пар нови.

А без кое парче не одам на пат? Мора да признаам дека секогаш моите се шегуваат со мене и ме прашуваат дали сум земала тексас јакна која буквално ми е за секоја пригода, и секогаш ми се наоѓа.

imam-chuvstvitelna-kozha-na-liceto-poradi-bavniot-metabolizam-postojano-vezhbam-i-retko-jadam-chokolado-svetlana-crnokrak-gi-otkriva-ritualite-za-ubavina-05_1_copy_copy.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Миро Кацаров за љубовта со Ивана: „Ни се случи љубов на прв поглед, по неколку месеци веќе почнавме ... „Ивана знае дека јас сум блесав и будала на свој начин, па не беше шокирана од з...
Александра Радовиќ за CRNOBELO: „Се трудам да ја научам ќерка ми на вистинските вредности“ „Би сакала да пеам со Калиопи, таа е вонсериска пејачка. Се сретнавме пред некол...
Маја Саздановска: „И по 30 години од песната ‘Во светот на бајките’, добивам видеа од родители кои г... „Од моето најрано детство, баба ми ме качуваше на столче кога ќе ѝ дојдеа другар...
Елена Ристеска: „Има многу злоба меѓу народот, се штитам така што никој не знае каде сум и што права... „Почесто плачам од радост, отколку од тага. Емотивна сум за блиски луѓе, за...
Елена Јовческа, естраден уметник: „Свирам 4 инструменти, но гајдата ме прави препознатлива“ „Освен гајда понекогаш може да засвирам зурли и пијано. Салонот за убавина ми е ...
Хелена Роза по 4 години се врати од Нов Зеланд: „Заминав на 39 години, завршив факултет и сега со со... „2022 ми беше една од најубавите години - конечно зедов дозвола за возење мотор ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg