Зоки Фаци има колекција од преку 300 пара патики: „Најскапите се 1.200 евра, омилени ми се Dolce & Gabanna, некои не се облечени никогаш“

„Од првите поголеми заработени пари си купив два пара патики од Dolce & Gabanna, кои ги носам со години и не ми се фрлаат. Обожавам патики во дречливи бои, впечатливи. Такви купувам најчесто. За сите нив имам барем по две комбинации гардероба“, вели за CRNOBELO.com Зоки Фаци, кој има импресивна колекција патики.

zoki-faci-ima-kolekcija-od-preku-300-para-patiki-najskapite-se-1-200-evra-omileni-mi-se-dolce-gabanna-nekoi-ne-se-nikogash-oblecheni-01.jpg

Новинарот Зоран Василевски, познат како Зоки Фаци, има импресивна колекција со преку 300 пара патики. Ги чува во својот дом во населбата Аеродром, а дел се во неговата викендичка во Катланово, бидејќи, како што вели, дома одамна нема доволно место за сите.

Во неговата колекција има скапи дизајнерски парчиња кои чинат до 1.200 евра и ги носел еднаш-двапати, но и патики кои ги носи веќе 15 години и му се омилени.

Патиките ги комбинира и со тренерки и со елегантни костуми.

zoki-faci-ima-kolekcija-od-preku-300-para-patiki-najskapite-se-1-200-evra-omileni-mi-se-dolce-gabanna-nekoi-ne-se-nikogash-oblecheni-08.jpg

За својата страст кон купувањето патики, Зоки раскажа за CRNOBELO.com:

„Од првите поголеми заработени пари си купив два пара патики од Dolce & Gabanna, кои ги носам со години и не ми се фрлаат. Тие ми се и меѓу омилените.

Обожавам патики во дречливи бои, впечатливи. Такви купувам најчесто.

За сите нив имам барем по две комбинации гардероба.

zoki-faci-ima-kolekcija-od-preku-300-para-patiki-najskapite-se-1-200-evra-omileni-mi-se-dolce-gabanna-nekoi-ne-se-nikogash-oblecheni-17.jpg

Во колекцијата имам секакви патики. Најмногу се од Dolce & Gabbana, Versace, Nike, Balmain, Adidas, Converse, New Balance, Levi’s, Replay, Calvin Klein, Reebok, DSQUARED2, Diesel…  

Повеќето ми се купени во Скопје, Милано, од Грција и во Дубаи.

Патиките чинат од 200 евра нагоре, а најскапите се меѓу 850 и 1.200 евра.

zoki-faci-ima-kolekcija-od-preku-300-para-patiki-najskapite-se-1-200-evra-omileni-mi-se-dolce-gabanna-nekoi-ne-se-nikogash-oblecheni-16.jpg

Некои од нив ги носам со години, а имам и такви што се купени и никогаш не сум ги облекол.

Инаку, сакам патиките наскоро да ги ставам на аукција, а парите што ќе се соберат од продажбата да ги донирам за деца болни од рак“.

zoki-faci-ima-kolekcija-od-preku-300-para-patiki-najskapite-se-1-200-evra-omileni-mi-se-dolce-gabanna-nekoi-ne-se-nikogash-oblecheni-11.jpg

zoki-faci-ima-kolekcija-od-preku-300-para-patiki-najskapite-se-1-200-evra-omileni-mi-se-dolce-gabanna-nekoi-ne-se-nikogash-oblecheni-13.jpg

zoki-faci-ima-kolekcija-od-preku-300-para-patiki-najskapite-se-1-200-evra-omileni-mi-se-dolce-gabanna-nekoi-ne-se-nikogash-oblecheni-14.jpg

Повеќе фотографи на следната страница...Би можело да ве интересира:

Хелена Роза по 4 години се врати од Нов Зеланд: „Заминав на 39 години, завршив факултет и сега со со... „2022 ми беше една од најубавите години - конечно зедов дозвола за возење мотор ...
Васка Леонтиќ: „Забременив со ин витро, сама станав мајка на 48 години, мојата ќерка (5) знае сè за ... „Никогаш не размислував за тоа што ќе зборуваат другите за тоа дека забременив с...
Магдалена Трајкоска: „Го победив ракот трипати, најголема поддршка ми е сопругот, а позитива - моето... Магдалена Трајкоска (34) од Скопје е пример за херојска истрајност, триумфално и...
Виктор Апостоловски по свадбата и медениот месец на Лефкада: „Најмагично ми беше кога ја видов Милен... „Размислував дали да носам капче на свадбата и кога прашав почнаа повозрасните: ...
Ленче Манова: „Имав 39 години и бев на работ од смртта, пријател ми донираше дел од својот црн дроб ... „Поради автоимуна болест, која ми ја дијагностицираа на 32 години, црниот дроб м...
„Пред 45 години успеав да ја заведам единствената жена која посакав да ми роди деца“ – Жељко Самарџи... „Во брак сме 45 години и заедно пребродивме многу убави, но и тешки животни моме...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg