Тамара Тодевска за врската со Лука: „Внимателен е, грижлив и со многу љубов се однесува кон мене и моите деца“

„Лука е непосреден, отворен, забавен, позитивен, сака луѓе и дружење. Многу едноставно, а за мене толку привлечно“, Тамара во интервју за CRNOBELO.com искрено зборува за љубовта со саканиот Лука и каков однос има тој со нејзините деца.

tamara-todevska-za-vrskata-so-luka-vnimatelen-e-grizhliv-i-so-mnogu-ljubov-se-odnesuva-kon-mene-i-moite-deca-01.jpg

Тамара Тодевска повеќе од една година е во врска со архитектот Лука Радовиќ.

Откако се заедно, пријателите на Тамара, но и јавноста, забележува дека таа не ја трга насмевката од лицето и дека е среќна со Лука покрај себе.

Често одат на патувања, сами или со децата на Тамара, споделуваат заеднички фотографии, но создаваат и спомени кои им го прават секојдневието поубаво.

tamara-todevska-za-vrskata-so-luka-vnimatelen-e-grizhliv-i-so-mnogu-ljubov-se-odnesuva-kon-mene-i-moite-deca-07.jpg

За љубовта со Лука, како тој ја освои и што го прави посебен, Тамара раскажа за CRNOBELO.com:

Како и кога почна љубовната приказна со Лука? Како се запознавте? Дали се познававте од претходно или тоа беше љубов на прв поглед?

Со Лука сме заедно нешто повеќе од една година.

Имаме некои исти пријатели, познаници и така некако „се роди“ нашата приказна.

tamara-todevska-za-vrskata-so-luka-vnimatelen-e-grizhliv-i-so-mnogu-ljubov-se-odnesuva-kon-mene-i-moite-deca-16_copy.jpg

Со што те освои?

Искрено, сметам дека освојувањето треба да биде секојдневно и тоа е она со што ме освои тој.

Непосреден е, отворен, забавен, позитивен, сака луѓе и дружење. Многу едноставно, а за мене толку привлечно.

tamara-todevska-za-vrskata-so-luka-vnimatelen-e-grizhliv-i-so-mnogu-ljubov-se-odnesuva-kon-mene-i-moite-deca-10.jpg

Која ти е најубавата карактеристика на Лука, некој квалитет што го поседува и што го прави поинаков од останатите (и идеален партнер за тебе)?

Внимателен е, грижлив, со многу љубов се однесува кон мене и кон моите Хана и Дарен. И тоа ми е особено важно.

tamara-todevska-za-vrskata-so-luka-vnimatelen-e-grizhliv-i-so-mnogu-ljubov-se-odnesuva-kon-mene-i-moite-deca-13.jpg

Дали е романтичен? Сака ли да те изненадува?

Ауу да. Многупати и без конкретна причина. Некогаш е тоа вечера, некогаш дружба со заеднички пријатели или патување за време на викенд.

А, еден од најубавите и најдраги подароци е клавирот, од кој честопати и не можам да се одвојам.

tamara-todevska-za-vrskata-so-luka-vnimatelen-e-grizhliv-i-so-mnogu-ljubov-se-odnesuva-kon-mene-i-moite-deca-03.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Васка Леонтиќ: „Забременив со ин витро, сама станав мајка на 48 години, мојата ќерка (5) знае сè за ... „Никогаш не размислував за тоа што ќе зборуваат другите за тоа дека забременив с...
Петар Грашо за CRNOBELO: „Кога се роди Алба бев во Охрид, тие 10 часа додека патував до дома ми беа ... „Кога стигнав во болницата, ме одведоа во делот со бебињата и ми рекоа: 'Ов...
Јелена Розга за CRNOBELO: „Мислев ќе се срушам од убавина кога публиката ја пееше ‘Гинем’ на цел гла... „Утрото пред концертот имав некој чуден страв, па ѝ се јавив на другарка ми и ѝ ...
Меланија Цветковска, физиотерапевт: „Луѓето кај нас не сфаќаат дека потиснатите чувства предизвикува... „Лутината, стравот или тагата може да се манифестираат како разни абдоминални бо...
Миро Кацаров за родниот град: „Старата чаршија во Штип ме научи на 'школо' кое нема цена“ „Роден сум во Штип и растен сум во бивша Југославија, каде сите маалски детски и...
Хелена Роза по 4 години се врати од Нов Зеланд: „Заминав на 39 години, завршив факултет и сега со со... „2022 ми беше една од најубавите години - конечно зедов дозвола за возење мотор ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg