Новогодишни честитки од Преспав: Миле порачува да намалите со алкохол, инспекторот посакува помалку рекети (видео)


Новогодишни честитки од Преспав: Миле порачува да намалите со алкохол, инспекторот посакува помалку рекети (видео)

Специјално за  CRNOBELO.com, инспекторот, сопствениците и вработените во пансион Преспав, им посакаа на нашите читатели и на нивните фанови желби за новата година – што ви порачуваат тие?

novogodishni-chestitki-od-prespav-mile-porachuva-da-namalite-so-alkohol-inspektorot-posakuva-pomalku-reketi-video-01.jpg

Во тек е долго очекуваната четврта сезона на хит серијата Преспав, која ги сплотува сите семејства пред малите екрани секој работен ден во 20:15.

Омилените ликови од пансионот успеваат да украдат насмевки на сечие лице, а токму тие им посакаа убави желби за 2020-та на читателите на CRNOBELO.com.

novogodishni-chestitki-od-prespav-mile-porachuva-da-namalite-so-alkohol-inspektorot-posakuva-pomalku-reketi-video-02.jpgФото: Фејсбук на Преспав

Го посетивме пансионот Преспав, каде на рецепција ги начекавме Јелена од Драчево, новиот сопственик Миле, кој порачува да не претерувате со алкохол, Ула која посакува „алес гут цум Нова година“, а тука беше и инспекторот Томе, кој порача помалку русвајти и рекети.

novogodishni-chestitki-od-prespav-mile-porachuva-da-namalite-so-alkohol-inspektorot-posakuva-pomalku-reketi-video-03.jpg

Празнично расположени и во добра атмосфера, новата година ви ја честитаат и Марио, Тони, Коста, Талат и Наим.

novogodishni-chestitki-od-prespav-mile-porachuva-da-namalite-so-alkohol-inspektorot-posakuva-pomalku-reketi-video-04.jpg

Погледнете ги честитките од омилените ликови од Преспав:

Газда Миле

Менаџерот Талат 

Инспектор Томе 

Ула 

Останатите честитки погледнете ги на следната страна... Би можело да ве интересира:

Видео интервју: „Марио не оди на работа без престилка, а Васил без телефон и цигари“ Додека нетрпеливо ја очекувате четвртата сезона на Преспав, ве „загреваме“ со ин...
Видео интервју со Тони од Преспав: „Чудно е кога Коста ќе го каже точно текстот на снимање“ Дали сте подготвени за новата сезона на Преспав? Пред самиот почеток (денес во 2...
Одблизу со Лина Ѓорческа: Одлично e чувствотo кога си единствен во нешто, па макар и во нашата мала ... Девојката која ја направи горда Македонија. Девојката поради која станавме позна...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg