Љубовната приказна на Симона и Славјан: „Романтичните свадбени фотографии ни ги направи сестра ми во Охрид“

„Нашата идеја во врска со свадбена фотосесија беше да биде во сицилијански стил на море, затоа нешто што беше најслично до нашите можности беше да организираме фотосесија во Охрид. Прикажувајќи ја магијата на Охрид и прекрасните манастири кои ни нудат посебно чувство се решивме да си организираме сами ваква фотосесија …“, раскажува Симона Трајковска (28) од Скопје за CRNOBELO.com.

ljubovnata-prikazna-na-simona-i-slavjan-bajkovitite-svadbeni-fotki-ni-gi-napravi-sestra-mi-vo-ohrid-01.jpg

Симона Трајковска (28) од Скопје, веќе 5 години работи како жена претприемач заедно со нејзината сестра во нивното ателје за свадбени декорации.

Има завршено Економски факултет во Скопје, а токму таму и се запознала со нејзиниот сопруг Славјан Трајковски (28) од Скопје, кој исто така е претприемач во сопствена фирма за градежништво.

Таа за CRNOBELO.com ја раскажува нивната љубовна приказна:

„По 5 години од нашата љубовна врска на 14 февруари 2022 година, на Денот на вљубените тој одлучи да ме запроси.

ljubovnata-prikazna-na-simona-i-slavjan-bajkovitite-svadbeni-fotki-ni-gi-napravi-sestra-mi-vo-ohrid-03.jpg

Во организација со мојата сестра, нејзиниот дечко и мојата мајка ми направија незаборавно изненадување, кое ќе го паметам за цел живот.

ljubovnata-prikazna-na-simona-i-slavjan-bajkovitite-svadbeni-fotki-ni-gi-napravi-sestra-mi-vo-ohrid-04.jpg

Најпрво бевме ние двајца излезени на вечера во еден ресторан на кеј во центарот на Скопје и не можев ништо да забележам дека во меѓувреме ми спрема нешто многу убаво, само малку ми беше чудно бидејќи првпат не ми подари ништо за празникот.

Тоа беше најинтересниот дел бидејќи малку му се налутив, но потоа кога ме однесе во нашиот нов дом, со затворени очи влегов во собата, внатре имаше поставено масички со многу рози, свеќи и табличка на која пишуваше „Will you marry me“.

Почувствував таква среќа која не се опишува со зборови. Тој момент вреди за цел живот.

Нашите подготовки за свадбата почнаа веднаш. Најпрво го одредивме датумот 05 август 2022 година во ресторан Парк, потоа веднаш го закажавме и Бендот Браќа Нуне и Мими Јовановска, црквата е исто така закажана за тој датум во Рождество Пресвета Богородица.

ljubovnata-prikazna-na-simona-i-slavjan-bajkovitite-svadbeni-fotki-ni-gi-napravi-sestra-mi-vo-ohrid-16.jpg

Сакаме да си ги задржиме сите македонски православни обичаи, ќе има китење на домот во четврток, земање по невеста, црква и потоа ресторан.

ljubovnata-prikazna-na-simona-i-slavjan-bajkovitite-svadbeni-fotki-ni-gi-napravi-sestra-mi-vo-ohrid-11.jpg

Продолжува на следната страна...



Би можело да ве интересира:

Виктор Апостоловски по свадбата и медениот месец на Лефкада: „Најмагично ми беше кога ја видов Милен... „Размислував дали да носам капче на свадбата и кога прашав почнаа повозрасните: ...
Ламбе Алабаковски: „Во Бигорски си го наоѓам мирот, со Врчак сакаме да снимиме нов дует“ „Магдалена е многу добра мајка и сопруга. Таа во 2000 година со семејството се п...
Денис Арслановски: „Раскошот и изобилието се одлика на ромските свадби, а на невестата никако не се ... „Mузиката е со особено значење на ромските свадби. Кога е музиката во прашање не...
Симона Петреска, мотиватор и животен тренер: „На минатото треба да гледаме како на учител, а во живо... „Во еден период мислев дека постојам само за да ги задоволам луѓето кои беа прис...
Матеа од Македонија и Ејдан од Англија се венчаа на Бали: „Наместо да трошиме многу пари за една ноќ... „Кога кажавме дека се откажуваме од големата свадба, нашите родители беа среќни ...
Паша од Тајланд ја посети Македонија: „Бев на свадба кај најдобрата другарка Македонка, восхитена су...  „Македонците навистина ги почитуваат и им помагаат на постарите луѓе. Тоа ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg