Сестрите Татјана и Тамара (24) од Свети Николе изработуваат бајковити креации за мали принцези и мајки: „Важно е да се одбере соодветен материјал за секоја креација“

Постепено сама по себе дојде идејата за создавање на  бајковити детски модели, а со голема упорност полека го реализираме нашиот сон.

Во нашето ателје се создаваат детски модели, но и исти модели за мајки и ќерки кои се вистински тренд кај нас и во светот - „mother and daughter“ мечинг креации, како и модни додатоци кои го комплетираат изгледот.“

sestrite-tatjana-i-tamara-od-sveti-nikole-pravat-bajkoviti-kreacii-za-deca-i-majki-nema-dobra-kreacija-napravena-so-los-materijal13.jpg

Покрај нивната колекција, изработуваат и модели по нарачка на клиентите и се обидуваат секогаш да ги реализираат замислите на родителите.

„Нема поголемо задоволство од детските насмевки на дечињата облечени во наши креации.“

sestrite-tatjana-i-tamara-od-sveti-nikole-pravat-bajkoviti-kreacii-za-deca-i-majki-nema-dobra-kreacija-napravena-so-los-materijal-16.jpg

sestrite-tatjana-i-tamara-od-sveti-nikole-pravat-bajkoviti-kreacii-za-deca-i-majki-nema-dobra-kreacija-napravena-so-los-materijal-17 (1).jpg

sestrite-tatjana-i-tamara-od-sveti-nikole-pravat-bajkoviti-kreacii-za-deca-i-majki-nema-dobra-kreacija-napravena-so-los-materijal01.jpg

Во MINIE'S by sisters може да најдете раскошни модели со впечатливи детали и апликации, елегантни креации изработени од висококвалитетни материјали внимателно одбрани – „Нема ништо поважно од тоа децата да се чувствуваат удобно во она што го носат. Не постои добра креација направена со лошо избран материјал. Важно е да се одбере соодветен материјал за секој модел.“ - велат Маневи. 

sestrite-tatjana-i-tamara-od-sveti-nikole-pravat-bajkoviti-kreacii-za-deca-i-majki-nema-dobra-kreacija-napravena-so-los-materijal-18.jpg

sestrite-tatjana-i-tamara-od-sveti-nikole-pravat-bajkoviti-kreacii-za-deca-i-majki-nema-dobra-kreacija-napravena-so-los-materijal-12.jpg

Во моментот тие работат на овогодишната зимска колекција за која велат дека ќе биде навистина посебна и со нетрпение очекуваат да биде достапна за нарачка.

sestrite-tatjana-i-tamara-od-sveti-nikole-pravat-bajkoviti-kreacii-za-deca-i-majki-nema-dobra-kreacija-napravena-so-los-materijal-15.jpg

Повеќе фотки од нивните модели:Би можело да ве интересира:

Интервју со дуото ДНК: Панчо во кафеана ја нарачува „Недеља“ од Џеј, Андреј вели дека уште се истите... Велат дека воопшто не се променети како луѓе во овие 20 години кариера, Андреј р...
Тамара од Скопје: „На 33 години се вљубив во трчањето и едвај го чекам секој нареден маратон“ „Со трчање почнав пред речиси две години, во оној момент кога почнаа полициските...
Весела Богдановиќ од Битола е една од 50-те најдобри учителки во светот: „Избегнувам да давам тестов... „Ако учениците се среќни ќе бидат активни и фокусирани, а јас ќе бидам смирена, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg