Бајковитата свадба на Дарко и Верче од Скопје, со гулаби, прскалки и уникатен бидермаер: „Многу работи направивме сами“

Првиот танц го игравме на песната „Say You Won't Let Go“ од James Arthur, за целата забава се погрижи бендот „Feedback Band“, додека забавниот дел беше збогатен со пејачката Сања Гроздановска – Сани.

bajkovitata-svadba-na-darko-i-verche-od-skopje-so-gulabi-prskalki-i-unikaten-bidermaer-mnogu-raboti-napravivme-sami-12.jpeg

Фотографиите и видеото беше изработено од фотостудиото „Just Smile“.

bajkovitata-svadba-na-darko-i-verche-od-skopje-so-gulabi-prskalki-i-unikaten-bidermaer-mnogu-raboti-napravivme-sami-17.jpeg

bajkovitata-svadba-na-darko-i-verche-od-skopje-so-gulabi-prskalki-i-unikaten-bidermaer-mnogu-raboti-napravivme-sami-10.jpeg

Вечерта беше збогатена со шампањи за сите гости кои се носеа со прскалки за време на забавниот дел на конопоите , а истите ги замисливме и реализиравме исто така самите, во исто време се делеа и пури за оние кои сакаа да уживаат целосно во забавата.“

bajkovitata-svadba-na-darko-i-verche-od-skopje-so-gulabi-prskalki-i-unikaten-bidermaer-mnogu-raboti-napravivme-sami-16.jpeg

bajkovitata-svadba-na-darko-i-verche-od-skopje-so-gulabi-prskalki-i-unikaten-bidermaer-mnogu-raboti-napravivme-sami-05_1.jpg

Повеќе фотографии од нивната свадба:

©CRNOBELO.com Забрането преземање и копирање. Крадењето на авторски текстови е казниво со закон.

Симона Симионова | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Дарко Андонов е доказ дека соништата треба да се следат - по 18 години се враќа на Макфест: „Привиле... „Уште од младоста ми беше привилегија да настапувам на Макфест, од деца растевме...
Љубовната приказна на Симона и Славјан: „Романтичните свадбени фотографии ни ги направи сестра ми во... „Нашата идеја во врска со свадбена фотосесија беше да биде во сицилијански стил ...
Бисера од Скопје направи свадба на Бали со партнерот од Босна: „Имавме 50 гости од цел свет, мајка м... „Свадбата беше буквално како што замислувавме - во вила покрај плажа, со многу з...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg