Видео интервју со Дарко Јефремов: Како е да се биде... камионџија


Видео интервју со Дарко Јефремов: Како е да се биде... камионџија

Која е најтешката страна на професијата камионџија, дали се заработува доволно и како изгледа животот на пат? Дарко Јефремов на гости во CRNOBELO.com...

video-intervju-so-darko-jefremov-kako-e-da-se-bide-kamiondjija-01.jpg

Дарко Јефремов (30) е роден во Ниш, растен во Скопје, школуван во Битола, а сега работи во САД како камионџија. На јавноста ѝ стана познат по шеговитите видеа што ги прикачува на неговиот Инстаграм профил, кои ги снима за време на патувањата.

Уникатен и свој со одлична смисла за хумор, но и со хумано срце, тој е вистинско освежување во македонските медиуми. Неговиот потег кога облечен како Дедо Мраз делеше пакетчиња на деца на улица и бездомници ја освои македонската јавност.

Тој беше гостин во редакцијата на CRNOBELO.com и ни откри како изгледа животот на пат и ни ги посочи позитивните и негативните страни на неговата професија.

Погледнете го видео интервјуто со Дарко Јефремов:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Михаил Караколев: Како е да се биде... пожарникар Како изгледа да се справуваш со бесните огнени јазли и секојдневно да го ризикув...
Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“ Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е н...
Видео интервју со Васил Гарванлиев: „Ќе имаме најлуда најава на Евровизија, на сцена песната ќе звуч... Како ја одбрал песната, лекција на која го научи животот, на кое место низ свето...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg