Видео интервју со Антонија Локвенец: Како е да се биде... инфлуенсер


Видео интервју со Антонија Локвенец: Како е да се биде... инфлуенсер

Колку се заработува од професијата инфлуенсер во Македонија и колку Инстаграм е искрен приказ на реалноста? Антонија Локвенец на гости во CRNOBELO.com...

video-intervju-so-antonija-lokvenec-kako-e-da-se-bide-influenser-01.JPG

Антонија Локвенец има 20 години и работи како инфлуенсер. Вели дека е одлично што нема канцелариска работа од 8 часа, но од друга страна вели дека е стресно 24/7 да си онлајн и дека едноставно луѓето тоа го очекуваат од тебе.

Открива дека секој ден ѝ е поинаков, дека најубавите фотки се оние спонтаните, плус ни покажува неколку трикови за позирање.

Локвенец беше гостинка во редакцијата на CRNOBELO.com и ни ја раскажа својата професионална приказна.

Погледнете го видео интервјуто со Антонија Локвенец:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Михаил Караколев: Како е да се биде... пожарникар Како изгледа да се справуваш со бесните огнени јазли и секојдневно да го ризикув...
Видео интервју со д-р Александар Митов: „Лимонот на гладно не е штетен, на моите деца не им давам чи... Со што го започнува денот, дали кафе се пие пред или по појадок, но и колку е но...
Видео интервју со Васил Гарванлиев: „Ќе имаме најлуда најава на Евровизија, на сцена песната ќе звуч... Како ја одбрал песната, лекција на која го научи животот, на кое место низ свето...

Најчитани неделава