Видео интервју со Горан Миќиќ: Како е да се биде... тату артист


Видео интервју со Горан Миќиќ: Како е да се биде... тату артист

Кои се најболни делови од телото за тетовирање, колку време изработува една тетоважа и кои се најчудните реакции на клиент по тетовирање? Горан Миќиќ на гости во CRNOBELO.com…

video-intervju-so-goran-michikj-kako-e-da-se-bide-tatu-artist-01.JPG

Ова е 14-година како се занимава со тетовирање, а во Македонија и светот неговото име веќе е добро познато.

Горан Миќиќ гостуваше во редакцијата на CRNOBELO.com и ни откри дали стареењето влијае на тетоважата, колку тетоважи има тој на своето тело и дали греши кога тетовира.

Погледнете го видео интервјуто со Горан Миќиќ:

С. С. | Црнобело
Камера/Тон/Монтажа/Анимации: Николај Митрески

Би можело да ве интересира:

Видео интервју со Гоце САФ: „Никогаш не сум земал бакшиш, а највисок што сум го вратил е 800 евра“ Како започнува еден ден на Гоце САФ, знаат ли скопјани да се забавуваат, кој е н...
Видео интервју со Dave's Kitchen: Како е да се биде... готвач Кои се подобри готвачи - мажите или жените, која е пораката до тие што не знаат ...
Видео интервју со Марио Станковиќ: Како е да се биде... VFX артист во FX3X Како е да се контактира секојдневно со Холивуд? Марио Станковиќ, кој е дел од ти...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg